/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakoçancancel

Elazığ Karakoçan Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Karakoçan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Karakoçan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Karakoçan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ il merkezine 104 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Elazığ ilinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Bölge Cumhuriyet döneminde kurulan ilçelerden biri olan 1936 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Karakoçan satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin kuzeyinde Kiğı ilçesi, güneyinde Palu ve Kovancılar ilçeleri, batısında ise Mazgirt ve Nazimiye ilçeleri olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında hububat ürünleri gelmektedir. Bu ürünlerin başında buğday ve arpa yer almaktadır. İlçede yer alan Peri çayı kenarındaki Kolan Kaplıcalarının da ilçe ekonomisindeki yer büyüktür.

Karakoçan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 702’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,27’sini (14 bin 429) erkek, yüzde 49,73’ünü (14 bin 273) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karakoçan satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 88 adet köy bulunmaktadır. Karakoçan satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Bahçelievler Mahallesi, Gölpınar Mahallesi, Gölyaylası Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kulubaba Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Tepe Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ağamezrası Köyü, Akarbaşı Köyü, Akbulak Köyü, Akçiçek Köyü, Akkuş Köyü, Akpınar Köyü, Akyokuş Köyü, Alabal Köyü, Alayağmur Köyü, Altınoluk Köyü, Aşağıovacık Köyü, Bağlıağaç Köyü, Bahçecik Köyü, Balcalı Köyü, Bardaklı Köyü, Başyurt Köyü, Bazlama Köyü, Beydere Köyü, Bulgurcuk Köyü, Cumhuriyet Köyü, Çalıkaya Köyü, Çamardı Köyü, Çan Köyü, Çanakçı Köyü, Çatalyol Köyü, Çavuşyolu Köyü, Çayırdam Köyü, Çayırgülü Köyü, Çelebi Köyü, Çitak Köyü, Demirdelen Köyü, Demirtaş Köyü, Demirtepe Köyü, Deveci Köyü, Doğanoğlu Köyü, Dumluyazı Köyü, Durmuşköy Köyü, Gözerek Köyü, Güllüce Köyü, Gümüşakar Köyü, Gündeğdi Köyü, Hamurkesen Köyü, Hamzalı Köyü, İsabey Köyü, Kalecik Köyü, Kalkankaya Köyü, Karaçan Köyü, Karakoçan Köyü, Karapınar Köyü, Karasakal Köyü, Kavakdere Köyü, Kavalcık Köyü, Keklikköy Köyü, Kırgıl Köyü, Kızılca Köyü, Kızılpınar Köyü, Kocadayı Köyü, Koçyiğitler Köyü, Köryusuf Köyü, Korudibi Köyü, Kulundere Köyü, Kuşbayırı Köyü, Kuşçu Köyü, Kümbet Köyü, Mahmutlu Köyü, Maksutali Köyü, Mirahmet Köyü, Okçular Köyü, Özlüce Köyü, Pamuklu Köyü, Ormancık Köyü, Paşayaylası Köyü  ve Yenice Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Elazığ Karakoçan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Karakoçan uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Karakoçan Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.