/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kovancılarcancel

Elazığ Kovancılar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kovancılar Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kovancılar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Kovancılar Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ’ın önemli ilçelerinden biri olan Kovancılar ilçesinin tarihi Milattan Önceki dönemlere dayanmaktadır. Elazığ ilinin en büyük ilçesi olan ilçenin belediye teşkilatlanması 1968 yılında kurulmuş olup 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Kovancılar satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 980 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olduğu bilgisine ulaşmışlardır. Denizden yüksekliği 1026 metre olan ilçenin doğusunda Karakoçan ilçesi, güneyinde Palu ilçesi, batısında Keban Baraj Gölü, yer almaktadır. İlçede ılık bir karasal iklim hakimdir. Özellikle Keban ve Karakaya Barajlarının yapımı sonrasında ilçede kış mevsimi oldukça ılımanlaşmıştır. İlçede kar yağışı çok fazla görülmemekte ve yağışlar yağmur şeklinde düşmektedir. Bu sebep ile ilçede yer alan tarım arazilerinde yetiştirilen tarım ürünleri uygun mevsim koşullarında yetiştirilebilmektedir.

Kovancılar Satılık Konut Arayanlar İçi İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 774’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,85’ini (19 bin 327) erkek, yüzde 50,15’ini (19 bin 447) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kovancılar satılık daire arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceğiniz 10 adet mahalle ve 77 adet köy bulunmaktadır. Kovancılar satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köylerden başlıcaları: Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Çarşı Başı Mahallesi, Çay Başı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Heybet Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, Tuna Mahallesi, Yeni Mahallesi, Adalı Köyü, Akmezra Köyü, Aşağıdemirci Köyü, Aşağıkanatlı Köyü, Aşağıköse Köyü, Aşağımirahmet Köyü, Avlağı Köyü, Bağgülü Köyü, Bayramyazı Köyü, Beşpınar Köyü, Bilalköy Köyü, Çakırtaş Köyü, Çatkbaşı Köyü, Çaybağı Köyü, Çelebi Köyü, Çiftlik Köyü, Değirmentaşı Köyü, Demirci Köyü, Durmuşlar Köyü, Ekinbağı Köyü, Ekinözü Köyü, Gedikyurt Köyü, Göçmezler Köyü, Gökçedal Köyü, Gözecik Köyü, Gülçatı Köyü, Hacımekke Köyü, Hacısam Köyü, İğdeli Köyü, İsaağamezrası Köyü, Kacar Köyü, Karabörk Köyü, Karaman Köyü, Karasungur Köyü, Karıncaköy Köyü, Kavakköy Köyü, Kayalık Köyü, Kolluca Köyü, Köprüdere Köyü, Kuşağacı Köyü, Kuşçu Köyü, Muratbağı Köyü, Mustafaköy Köyü, Nişankaya Köyü, Okçular Köyü, Osmanağa Köyü, Payamlı Köyü, Salkımlı Köyü, Saraybahçe Köyü, Sarıbuğday Köyü, Soğanlı Köyü, Şekerci Köyü, Tabanözü Köyü ve Soğukpınar Köyü’dür.

Sizler de satılık ev tercihini Elazığ Kovancılar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Kovancılar satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

Kovancılar Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.