Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Palucancel
Elazığcancel

Elazığ Palu Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Palu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almayı düşünen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Palu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Palu Satılık Konut Arayanlar İçin ilçe Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ilinin önemli ilçelerinden biri olan Palu ilçesinin yüzde 70’i dağlık arazilerden oluşmaktadır. İlçe arazisi Murat Nehri civarındaki düzlüklerin üzerine kurulmuştur. İlçenin toplam yüzölçümü 410 kilometrekaredir. Palu satılık daire arayan vatandaşlar ilçe topraklarının yüzde 10’luk bir arazisinin tarımsal arazilerden oluştuğu bilgisini edinmektedirler. İlçede yer alan tarım arazileri Murat Nehri ile sulanabilmektedir. İlçe bulunduğu lokasyon ve engebeli arazilerde yer alıyor oluşu sebebi ile karasal iklim koşulları görülmektedir. İlçeye en fazla yağış ilkbahar ve sonbahar aylarında düşmektedir.  İlçede hayata geçirilen Keban Barajı ilçe ikliminin yumuşamasına katkı sağlamıştır. Palu ilçesinin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yaşayan halk tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarımı yaparak geçimini sağlamaktadır. Tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenilen ilçede yaşayan halk büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlamaktadır. Son dönemlerde yaşanan modernleşme hareketi ile bölge dış bölgelerden göç almaktadır.

Palu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 834’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,11’ini (12 bin 191) erkek, yüzde 48,85’ini (11 bin 643) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Palu satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle ve 36 adet köy bulunmaktadır. Palu satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Aşağı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Girne Mahallesi, Güney Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kalekent Mahallesi, Karşıbahçeler Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kültür Mahallesi, Numune Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Yukarı Palu Mahallesi, Akbulut Köyü, Akyürek Köyü, Altınölçek Köyü, Andılar Köyü, Arındık Köyü, Atik Köyü, Baltaşı Köyü, Beydoğan Köyü, Bozçanak Köyü, Bölükelma Köyü, Burgudere Köyü, Büyükçaltı Köyü, Damlapınar Köyü, Gemtepe Köyü, Gökdere Köyü, Güllüce Köyü, Gümeçbağlar Köyü, Gümüşkaynak Köyü, Hasbey Köyü, Karacabağ Köyü, Karasalkım Köyü, Karataş Köyü, Kasıl Köyü, Kayahisar Köyü, Kayaönü Köyü, Keklikdere Köyü, Kırkbulak Köyü, Köklüce Köyü, Küçükçaltı Köyü, Örencik Köyü, Örgülü Köyü, Seydili Köyü, Tarhana Köyü, Umutkaya Köyü, Üçdeğirmenler Köyü, Yarımtepe Köyü ve Yeşilbayır Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Elazığ Palu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Palu satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Palu Satılık Ev
Akbulut KöyüAkbulut Köyü (Gümüşlü Mahallesi)Akyürek KöyüAkyürek Köyü (Umurca Mahallesi)Akyürek Köyü (Yazmacık Mahallesi)Altınölçek KöyüAndılar KöyüAndılar Köyü (İncesu Mahallesi)Arındık KöyüArındık Köyü (Hüssam Mahallesi)Arındık Köyü (Şeyhpiran Mahallesi)Aşağı MahallesiAtik KöyüBaltaşı Köyü (Bahçelievler Mahallesi)Baltaşı Köyü (Çaybaşı Mahallesi)Beydoğan KöyüBeyhan Bld. (Girne Mahallesi)Beyhan Bld. (Güney Mahallesi)Beyhan Bld. (İstasyon Mahallesi)Beyhan Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Bozçanak KöyüBozçanak Köyü (Bircan Mahallesi)Bozçanak Köyü (Hama Mahallesi)Bozçanak Köyü (Hanönü Mahallesi)Bölükelma KöyüBurgudere KöyüBüyükçaltı KöyüCumhuriyet MahallesiÇarşı MahallesiDamlapınar KöyüDamlapınar Köyü (Gömelan Mahallesi)Esentepe MahallesiGemtepe KöyüGökdere KöyüGökdere Köyü (Akdemir Mahallesi)Gökdere Köyü (Sivrikaya Mahallesi)Güllüce KöyüGümeçbağlar KöyüGümüşkaynak KöyüHasbey KöyüKalekent MahallesiKaracabağ KöyüKaracabağ Köyü (Hamzabey Mahallesi)Karacabağ Köyü (Taştek Mahallesi)Karasalkım KöyüKarasalkım Köyü (Pınarbaşı Mahallesi)Karataş KöyüKarataş Köyü (Aksaray Mahallesi)Karataş Köyü (Eşmekaya Mahallesi)Karşıbahçeler MahallesiKasıl KöyüKayahisar KöyüKayahisar Köyü (Boğazlı Mahallesi)Kayaönü KöyüKayaönü Köyü (Yaylacık Mahallesi)Keklikdere KöyüKeklikdere Köyü (Balkaya Mahallesi)Kırkbulak KöyüKırkbulak Köyü (Dutağacı Mahallesi)Kırkbulak Köyü (Payamlı Mahallesi)Kırkbulak Köyü (Ünveren Mahallesi)Köklüce KöyüKöklüce Köyü (Bük Mezrası Mahallesi)Köklüce Köyü (Dol Küçük Mezrası Mahallesi)Küçükçaltı KöyüKültür MahallesiNumune MahallesiÖrencik KöyüÖrencik Köyü (Keseköprü Mahallesi)Örgülü KöyüSeydili KöyüTarhana KöyüUmutkaya KöyüÜçdeğirmenler KöyüÜçdeğirmenler Köyü (Köroğlu Mahallesi)Üçdeğirmenler Köyü (Maço Mahallesi)Yarımtepe KöyüYenimahalle MahallesiYeşilbayır KöyüYukarı Palu Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.