/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sivricecancel

Elazığ Sivrice Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Sivrice Satılık Konut Arayanlar İçin ilçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın almayı düşünen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sivrice satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sivrice Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ilinin turizm açısından önemli ilçelerinden biri olan Sivrice ilçesi ildeki önemli turizm potansiyellerinden biridir. İl merkezine 31 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Hazar Gölü kıyısında yer almaktadır. Elazığ Sivrice satılık konut arayan vatandaşlar ilçede yer alan Hazar Gölü’nün tektonik hareketlerle oluştuğu bilgisi edinilmektedir. İlçenin doğusunda Maden ilçesi, batısından Baskil ilçesi, kuzeyinde Elazığ Merkez ilçesi, güneyinde ise Doğanyolu ve Çüngüş ilçeleri yer almaktadır. İlçe merkezinin denizden yüksekliği 1266 metredir. İlçede birçok dağlık arazi bulunmaktadır. Bu dağlar arasında Karaoğlan Dağı oldukça önemlidir. İlçede geniş düzlükler bulunmamaktadır ancak Hazar Dağı’nın güney yamaçları diğer bölümlere göre daha geniş olup tarım ve yerleşme gibi faaliyetlere oldukça uygundur. İlçe Hazar Gölü havzası içerisinde yer alıyor oluşu sebebi ile hem Doğu Anadolu Bölgesi’nin hem de kendine has iklim özelliklerini göstermektedir.

Sivrice Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 710’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,59’unu (5 bin 311) erkek, yüzde 50,41’ini (5 bin 399) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sivrice satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 mahalle ve 50 köy bulunmaktadır. Sivrice satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akpınar Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Hazar Mahallesi, Karaçalı Mahallesi, Kültür Mahallesi, Olgunlar Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Akbuğday Köyü, Akseki Köyü, Alaattin Köyü, Alıncık Köyü, Aşağıçanakçı Köyü, Başkaynak Köyü, Bekçitepe, Canuşağ Köyü, Çatakkaya Köyü, Çevrimtaş Köyü, Çortunlu Köyü, Dedeyolu Köyü, Dereboynu Köyü, Dikmen Köyü, Doğanbağı Köyü, Dörtbölük Köyü, Duygulu Köyü, Elmasuyu Köyü, Gelindere Köyü, Görgülü Köyü, Gözeli Köyü, Günay Köyü, Günbalı Köyü, Hacılar Köyü, Haftasar Köyü, Ilıncak Köyü, Kalaba Köyü, Kamışlık Köyü, Kavakköy Köyü, Kavallı Köyü, Kayabağları Köyü, Kılıçkaya Köyü, Kösebayır Köyü, Kürkköy Köyü, Muallaali Köyü, Nergize Köyü, Soğukpınar Köyü, Sürek Köyü, Tarlatepe Köyü, Taşlıyayla Köyü, Topaluşağı Köyü, Uslu Köyü, Üçlerce Köyü, Üğrük Köyü, Yaruşağı Köyü, Yedikardeş Köyü, Yedipınar Köyü, Yukarıçanakçı Köyü ve Yürekkaya Köyü’dür.

Sizler de satılık ev tercihini Elazığ Sivrice ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Sivrice satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edere tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Sivrice Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.