Emlakjet

Elazığ Satılık Ev

araması için 429 ilan bulundu
search
Elazığcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Elazığ Satılık Konut Düşünenlere Kent Hakkında Önemli Bilgiler

Elazığ satılık konut arayışı içerisinde olanlar için, kente daire tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra şehir hakkında bilgi sahibi olacak ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat kısmında yer alan Elazığ ili, 9.153.00 kilometrekarelik büyük bir arazi üzerinde kurulmuştur. Kentin denizden yüksekliği 1.067 metre olarak ölçülmüştür.  Kentin doğusu ile batısı arasında mesafe 150, kuzey ve güneyi arasındaki uzaklık ise 65 kilometre olarak ölçülmüştür. Şehrin doğusunda Bingöl, kuzeyinde Keban Baraj Gölü ve Tunceli, kuzeybatısında Erzincan, batısında ise Karakaya Baraj Gölü ile Malatya, güneyinde ise Diyarbakır illeri yer almaktadır. Harput olarak da bilinen Elazığ’ın ismi, El-Aziz kelimesinden gelmektedir.

 

Elazığ Satılık Konut Arayışında Olanlara Kentteki Demografik Durum

Elazığ satılık daire arayışınızı nihayete erdirmeden önce, kent hakkında bazı önemli noktaları bilmeniz gerekmektedir. Şehrin nüfusu ve nüfus yapısı da bu önemli bilgilerden biridir. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre Elazığ nüfusu 595.638 kişiden oluşmaktadır. Nüfus artış hızı %2.05 olan şehir, bir önceki yıla göre 11.967 kişi artmıştır. Sürekli göç veren doğu Anadolu illeri için, bu rakam bir hayli şaşırtıcıdır. Kent popülasyonunun %49.80’ini erkekler, geriye kalan %50.20’sini ise kadınlar oluşturmaktadır. Başka bir deyişle bölgedeki kadın nüfus, çok küçük bir farkla erkek nüfustan fazladır. Elazığ nüfusunun %79.2’si şehirlerde yaşamaktadır. İlde kilometrekareye 63 kişi düşmektedir. Ancak bu sayı merkezde 188’e çıkmaktadır. Dolayısı ile Elazığ da satılık ev arayanların birçoğu ilk olarak kent merkezini tercih etmektedir.

 

Elazığ Satılık Konut Tercih Edecekler için İlçe Rehberi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, Elazığ merkezi ile beraber 11 ilçeden, 20 belediyeden ve bu belediyelere bağlı 151 mahalle ile 550 köyden oluşmaktadır. Nüfus artış hızının en yüksek olduğu ilçe Baskil’dir. Buradan hareketle, son zamanlar Baskil ilçesindeki emlak piyasasının bir hayli canlı olduğunu söyleyebiliriz. Elazığ satılık daire düşünenler aşağıda yer alan ilçelerden birini tercih edebilirler:

 

 • Ağın
 • Alacakaya
 • Arıcak
 • Baskil
 • Karakoçan
 • Keban
 • Kovancılar
 • Maden
 • Merkez
 • Palu
 • Sivrice

 

Bahsi geçen semtlerden, yaklaşık 28.702 kişilik nüfusu ile Karakoçan ilçesi, hızlı bir gelişim göstermektedir. Bu nedenle Elazığ satılık daire Bahçelievler tercihinde bulunanların sayısı son zamanlarda artış göstermiştir.  Fakat kent merkezi, her daim önemini korumaktadır. Sürsürü ve Doğukent mahalleleri özellikle ilgi çekmektedir. 

 

Elazığ Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, Elazığ’da toplam 248.478 adet konut bulunmaktadır. Bir konutta ise ortalama 2,87 kişi yaşamını sürdürmektedir. Elazığ da satılık evler ortalama 170 metrekare kullanım alanına sahiptir. Ortalama birim fiyatı, 1.309 Türk Lirası olan evler, yaklaşık 222.530 Türk Lirası’ndan satışa sunulmaktadır. Elazığ da satılık konut arayanların bütçelerini bu doğrultuda ayarlamaları gerekmektedir. Ancak, seçtiğiniz konut tipi ve evin lokasyonu bu bedeli arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin, Merkez mahallelerinden biri olan Sürsürü’de ortalama ev fiyatı 227.460 Türk Lirasıdır. Yine merkez mahallelerinden biri olan Doğukent’te ise bu rakam 213.426 Türk Lirası’na düşmektedir. Dolayısı ile Elazığ satılık evler Doğukent tercih edeceklerin, Elazığ satılık evler sürsürü arayışı içerisinde olanlara göre daha fazla ücret ödemesi gerekecektir. Eğer Elazığ satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan bir emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlara göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.