/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aşkalecancel

Erzurum Aşkale Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Aşkale Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aşkale satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

Aşkale Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ilinin önemli ilçelerinden biri olan Aşkale geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 1700’lü yıllarda Hititler tarafından kurulan ilçe 1473 yılından sonra Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1916 yılında ise Rusların işgaline uğrayan ilçe 1918 yılında işgalden kurtarılmıştır. Aşkale satılık ev arayan vatandaşlar ilçenin batısında Bayburt ve Tercan, doğusunda Ilıca ilçesi, kuzeyinde ise İspir ilçesinin bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede hakim olan iklim sert karasal iklimdir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, yazlar ise soğuk ve yağışlıdır. İlçe en fazla yağışı ilkbahar aylarında almaktadır. İlçe bulunduğu konum sebebi ile çukur bir konumda yer almakta olup hava akımlarından daha az etkilenmektedir. İlçe iklim koşulları ve yer şekilleri sebebi ile hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede yoğun olarak küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır.

Aşkale Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 23 bin 589’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,02’sini (11 bin 799) erkek, yüzde 49,98’ini (11 bin 790) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aşkale satılık konut arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 74 adet mahalle bulunmaktadır. Aşkale satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Akören Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Bağırsak Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ballıtaş Mahallesi, Bozburun Mahallesi, Büyükgeçit Mahallesi, Cahit Aybar Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çatalbayır Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çiftlik Bucağı, Çatören Mahallesi, Çiftlik Bucağı, Gölören Mahallesi, Dağyurdu Mahallesi, Dallı Mahallesi, Demirkıran Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Düzyurt Mahallesi, Emek Mahallesi, Eyüpoğlu Mahallesi, Gökçebük Mahallesi, Güllüdere Mahallesi, Gümüşseren Mahallesi, Güneyçam Mahallesi, Gürkaynak Mahallesi, Hacıbekir Mahallesi, Hacıhamza Mahallesi, Hacımahmut Mahallesi, Hatuncuk Mahallesi, Haydarhacı Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kandilli Mahallesi, Kapıkale Mahallesi, Karahasan Mahallesi, Karasu Mahallesi, Kavurmaçukuru Mahallesi, Kıbrıs Mahallesi, Koçbaba Mahallesi, Koşapınar Mahallesi, Kurtmahmut Mahallesi, Küçükgeçit Mahallesi, Küçükova Mahallesi, Kükürtlü Mahallesi, Merdivenköy Mahallesi, Merkez Bucağı, Çatören Mahallesi, Merkez Bucağı, Gölören Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mezrea Mahallesi, Musatanışman Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Özler Mahallesi, Pırnakaban Mahallesi, Saptıran Mahallesi, Sarıbaba Mahallesi, Sazlı Mahallesi, Şafak Mahallesi, Taşağıl Mahallesi, Taşlıçayır Mahallesi, Tepsicik Mahallesi, Tokça Mahallesi, Topalçavuş Mahallesi, Tosunlu Mahallesi, Tozluca Mahallesi, Turaç Mahallesi, Üç Mart Mahallesi, Yaylaköy Mahallesi, Yaylayolu Mahallesi, Yaylımlı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Çiftlik Mahallesi, Yeniköy Halitpaşa Mahallesi, Yeşilova Mahallesi ve Yumruveren Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihinizi Erzurum Aşkale ilçesinden kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Aşkale satılık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Aşkale Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.