/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatcancel

Erzurum Çat Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çat Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çat satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çat Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Çat satılık ev arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Erzurum ilinin güneyinde yer alan Çat ilçesi Erzurum iline 52 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin etrafı volkanik ve kayalık dağlarla çevrilidir. Çorak ve tuzlu topraklara sahip olan ilçe kuzeyinde Erzurum ili, güneyinde Bingöl ili ve Yedisu ilçeleri ile çevrilidir. İlçeden 1986 yılında hizmete açılan Erzurum-Bingöl karayolu geçmektedir. Yüzölçümü 1386 kilometrekare olan ilçe Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çat satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. 

Çat Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Çat ilçesi Osmanlı sipahileri tarafından Bağlıca beldesi civarlarında kurulmuştur. Birinci Dünya Savaşı sonrasında coğrafi konumu sebebi ile Tercan ilçesine bağlanmıştır. Geçmiş dönemlerde Yavi bucak merkezi konumunda iken 1937 yılında Aşağıçat Köyü ilçe merkezi olmuştur. 1939 yılında Aşkale ilçesine bağlanan bölge 1946 yılında Oyuklu Mahallesi ismi ile Erzurum iline bağlanmıştır. 1954 yılına gelindiğinde ise Oyuklu Köyü, Çat ismi altında ilçe merkezi haline dönüştürülmüştür.

Çat Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 389’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,88’ini (9 bin 21) erkek, yüzde 48,12’ini (8 bin 368) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çat satılık konut arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 45 mahalle bulunmaktadır. Çat satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağaköy Mahallesi, Aşağıçat Mahallesi, Babaderesi Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Başköy Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Bozyazı Mahallesi, Budaklar Mahallesi, Çayırtepe Mahallesi, Çimenözü Mahallesi, Çirişli Mahallesi, Çukurçayır Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Elmapınar Mahallesi, Göbekören Mahallesi, Gökçeşeyh Mahallesi, Gölköy Mahallesi, Hatunköy Mahallesi, İşkinli Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Karabey Mahallesi, Karaca Mahallesi, Karaşeyh Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Köseler Mahallesi, Kumaşlı Mahallesi, Kurbanlı Mahallesi, Mollaömer Mahallesi, Muratçayırı Mahallesi, Oyuklu Mahallesi, Parmaksız Mahallesi, Saltaş Mahallesi, Sarıkaşık Mahallesi, Sarıkaya Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Söbeçayır Mahallesi, Şeyhhasan Mahallesi, Taşağıl Mahallesi, Tuzlataşı Mahallesi, Tuzluca Mahallesi, Yarmak Mahallesi, Yavi Mahallesi, Yaylasuyu Mahallesi ve Yukarıçat Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Çat ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Çat satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.