/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hınıscancel

Erzurum Hınıs Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hınıs Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hınıs satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Hınıs Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İdari bakımından Erzurum iline bağlı olan Hınıs ilçesi, Erzurum ilinin güney kesiminde yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1720 metre olan ilçe ovalık bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlçenin etrafı yüksek dağlarla çevrilmekte olup oldukça önemli dağlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu dağlardan başlıcaları:

  • Ak Dağları,
  • Bingöl Dağları,
  • Akdoğan Dağları,
  • Kanca Dağları ve
  • Karya Dağı’dır.

Hınıs satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin doğal kaynak suları bakımından oldukça zengin rezervlere sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede Ambarcı Deresi Çayı, Kilise Deresi Çayı, Nacaran Çayı, Kolhisar Çayı ve Halilçavuş Çayı yer almaktadır. Bu akarsuların dışında ilçede yer alan Bingöl Dağları üzerinde de irili ufaklı birçok göl bulunmaktadır.

Hınıs Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 865’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,25’ini (13 bin 768) erkek, yüzde 48,75’ini (13 bin 97) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hınıs satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 97 adet mahalle bulunmaktadır. Hınıs satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Acarköy Mahallesi, Akbayır Mahallesi, Akçamelik Mahallesi, Akgelin Mahallesi, Akgöze Mahallesi, Akören Mahallesi, Alaca Mahallesi, Alagöz Mahallesi, Alınteri Mahallesi, Alikırı Mahallesi, Altınpınar Mahallesi, Arpaderesi Mahallesi, Aşağıkayabaşı Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Başköy Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Bellitaş Mahallesi, Beyyurdu Mahallesi, Burhanköy Mahallesi, Halilçavuş Mahallesi, Hayran Mahallesi, İsmail Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karabudak Mahallesi, Karakula Mahallesi, Karamolla Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Ketenci Mahallesi, Kısık Mahallesi, Kızılahmet Mahallesi, Kızmusa Mahallesi, Kolhisar Mahallesi, Kongur Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Meydanköy Mahallesi, Mezra Mahallesi, Mollacelil Mahallesi, Mollakulaç Mahallesi, Mutluca Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Ovaçevirme Mahallesi, Ovakozlu Mahallesi, Parmaksız Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Pınarköy Mahallesi, Saltepe Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sarılı Mahallesi, Sıldız Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Sultanlı Mahallesi, Suvaran Mahallesi, Şahabettinköy Mahallesi, Şahverdi Mahallesi, Şalgamköy Mahallesi, Tanır Mahallesi, Tapuköy Mahallesi, Taşbudak Mahallesi, Tellitepe Mahallesi, Tipideresi Mahallesi, Toprakkale Mahallesi, Toraman Mahallesi, Uluçayır Mahallesi, Uyanık Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yamanlar Mahallesi, Yaylakonak Mahallesi, Yelpiz Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilbahçe Mahallesi, Yeşilyazı Mahallesi, Yolüstü Mahallesi ve Yukarıkayabaşı Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Hınıs ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Hınıs satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek satın alacağınız eve hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Hınıs Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.