Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İspircancel
Erzurumcancel

Erzurum İspir Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İspir Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İspir satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İspir Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ilinin 143 kilometre kuzeyinde yer alan İspir ilçesinin yüzölçümü 2 bin 244 kilometrekaredir. Oldukça engebeli bir yapıya sahip olan ilçe orman arazisi bakımından Erzurum ili içerisinde birinci sıradadır. İspir satılık ev arayan vatandaşlar ilçede oldukça fazla dağ bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu dağlardan başlıcaları:

  • Kaçkar Dağı,
  • Mescit Dağı,
  • Deve Dağı,
  • Bozan Dağı,
  • Sandık Dağı,
  • Yassı Dağı,
  • Kazancık Dağı,
  • Korga Dağı ve 
  • Ayazöldüren Dağı’dır.

Meyve ve sebze üretimi konusunda oldukça zengin kaynaklara sahip olan ilçe dut ve dut meyvesinden üretilen mamüllerde oldukça başarılı bir noktadadır. İlçede pestil, kuru dut ve pekmez üretimi bölge halkının geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Fasulye yetiştiriciliğinin de oldukça yaygın olduğu ilçede üretilen fasulye İspir fasulyesi ismi ile anılmakta olup oldukça meşhurdur.

İspir Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 15 bin 898’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,25’ini (7 bin 830) erkek, yüzde 50,75’ini (8 bin 68) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İspir satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 99 adet mahalle bulunmaktadır. İspir satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Ahlatlı Mahallesi, Akgüney Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Akseki Mahallesi, Aksu Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alacabük Mahallesi, Araköy Mahallesi, Ardıçlı Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aşağı Fındıklı Mahallesi, Aşağı Özbağ Mahallesi, Atürküten Mahallesi, Avcıköy Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Başçeşme Mahallesi, Başköy Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Bostancı Mahallesi, Bozan Mahallesi, Cankurtaran Mahallesi, Cibali Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Çamlıca Gülhas Mahallesi, Güllübağ Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güney Mahallesi, Halilpaşa Mahallesi, Irmakköy Mahallesi, İkisu Mahallesi, İncesu Mahallesi, İyidere Mahallesi, Karahan Mahallesi, Karakale Mahallesi, Karakamış Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karaseydi Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kaynakbaşı Mahallesi, Kırık Mahallesi, Kızılhasan Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Koç Mahallesi, Köprüköy Mahallesi, Kümetaş Mahallesi, Leylekköy Mahallesi, Madenköprübaşı Mahallesi, Mescitli Mahallesi, Moryayla Mahallesi, Mülkköy Mahallesi, Numanpaşa Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Ortaören Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Öztoprak Mahallesi, Petekli Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Sandıklı Mahallesi, Sırakonak Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Taşlıca Mahallesi, Tekpınar Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Ulubel Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Üzümbağı Mahallesi, Yağlı Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yedigöl Mahallesi, Yedigöze Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarı Fındıklı Mahallesi, Yukarı Özbağ Mahallesi, Yunusköy Mahallesi ve Zeyrek Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum İspir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum İspir de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

İspir Satılık Ev
Ahlatlı MahallesiAkgüney MahallesiAkpınar MahallesiAkseki MahallesiAksu MahallesiAktaş MahallesiAlacabük MahallesiAraköy MahallesiArdıçlı MahallesiArmutlu MahallesiAşağı Fındıklı MahallesiAşağı Özbağ MahallesiAtürküten MahallesiAvcıköy MahallesiBademli MahallesiBahçeli MahallesiBaşçeşme MahallesiBaşköy MahallesiBaşpınar MahallesiBostancı MahallesiBozan MahallesiCankurtaran MahallesiCibali MahallesiÇakmaklı MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıkaya MahallesiÇatakkaya MahallesiÇayırbaşı MahallesiÇayırözü MahallesiÇiçekli MahallesiDeğirmendere MahallesiDeğirmenli MahallesiDemirbilek MahallesiDemirkaya MahallesiDevedağı MahallesiDuruköy MahallesiDüzköy MahallesiElmalı MahallesiGaziler MahallesiGeçitağzı MahallesiGöçköy MahallesiGölyurt MahallesiGülhas MahallesiGüllübağ MahallesiGündoğdu MahallesiGüney MahallesiHalilpaşa MahallesiIrmakköy Mahallesiİkisu Mahallesiİncesu Mahallesiİyidere MahallesiKarahan MahallesiKarakale MahallesiKarakamış MahallesiKarakaya MahallesiKaraseydi MahallesiKarşıyaka MahallesiKavaklı MahallesiKaynakbaşı MahallesiKırık MahallesiKızılhasan MahallesiKirazlı MahallesiKoç MahallesiKöprüköy MahallesiKümetaş MahallesiLeylekköy MahallesiMadenköprübaşı MahallesiMescitli MahallesiMoryayla MahallesiMülkköy MahallesiNumanpaşa MahallesiOrtaköy MahallesiOrtaören MahallesiÖzlüce MahallesiÖztoprak MahallesiPetekli MahallesiPınarlı MahallesiSandıklı MahallesiSırakonak MahallesiSoğuksu MahallesiŞenköy MahallesiTaşbaşı MahallesiTaşlıca MahallesiTekpınar MahallesiTepecik MahallesiUlubel MahallesiUlutaş MahallesiÜzümbağı MahallesiYağlı MahallesiYaylacık MahallesiYedigöl MahallesiYedigöze MahallesiYeşiltepe MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldıztepe MahallesiYukarı Fındıklı MahallesiYukarı MahallesiYukarı Özbağ MahallesiYunusköy MahallesiZeyrek Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.