Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karaçobancancel
Erzurumcancel

Erzurum Karaçoban Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karaçoban Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Karaçoban satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Karaçoban Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ilinin önemli ilçelerinden biri olan Karaçoban ilçesinin kuzeyinde Karayazı ilçesi, güneyinde Muş ilinin Bulanık ilçesi, batısında Hınıs ilçesi, doğusunda ise Muş ilinin Malazgirt ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1640 metre olan ilçenin merkezi Hınıs Çayı’nın alüvyal dolgusu üzerine kurulmuştur. Karaçoban satılık konut arayan vatandaşlar ilçenin dağlık araziler bakımındna oldukça zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yer alan dağlık arazilerden başlıcaları: Akdoğan Dağı, Akdağ Masifi ve Güzelbaba Dağları’dır. Bulunduğu konum sebebi ile karasal iklim özelliklerinin hakim olduğu ilçede kışlar soğuk ve sert, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Doğal bitki örtüsünün bozkır olduğu ilçe plato üzerine kurulmuş bir bölge özelliği taşımaktadır. Doğal kaynak suları bakımından da oldukça zengin olan ilçenin birçok yerinden doğal kaynak suyu çıkmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçenin dağlık arazileri içerisinde barındırmasından ötürü tarımsal arazi sayısı oldukça azdır. Ancak bulunan mevcut arazilerde zengin su kaynakları yardımı ile de sulu tarım faaliyetleri yapılmaktadır. Tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetlerinin de oldukça yoğun olduğu bölgede genellikle küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Bölgenin ekonomik anlamda gün geçtikçe kalkınması sebebi ile Karaçoban satılık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Karaçoban Satılık Konut Arayışındakiler İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 246’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,83’ünü (11 bin 816) erkek, yüzde 49,17’sini (11 bin 430) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karaçoban satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle bulunmaktadır. Karaçoban satılık daire arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Akkavak Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Binpınar Mahallesi, Bozyar Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Burnaz Mahallesi, Çatalgül Mahallesi, Dedeören Mahallesi, Doğanbey Mahallesi, Duman Mahallesi, Erenler Mahallesi, Erhanlar Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karaköprü Mahallesi, Karmış Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kırımkaya Mahallesi, Kopal Mahallesi, Kuşluca Mahallesi, Maruf Mahallesi, Molladavut Mahallesi, Ovayoncalı Mahallesi, Sarıveli Mahallesi ve Seyhan Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Karaçoban ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Karaçoban da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.