/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oltucancel
Erzurumcancel

Erzurum Oltu Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Oltu Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Oltu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile mahallenin iklim, eğitim, sağlık, nüfus, sokakları ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

Oltu Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum iline bağlı Oltu ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Oltu satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimsel koşulları ve coğrafyası hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile sert karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede az miktarda tarım arazisi yer almaktadır. Oltu satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin tarım, madencilik ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede madencilik faaliyetleri kapsamında oltu taşı çıkarılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Oltu Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 30 bin 966’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,83’ünü (15 bin 740) erkek, yüzde 49,17’sini (15 bin 226) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Erzurum Oltu satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 72 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Alatarla Mahallesi, Arıtaş Mahallesi, Aslanpaşa Mahallesi, Aşağıçamlı Mahallesi, Aşağıkumlu Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Bahçelikışla Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Başaklı Mahallesi, Başbağlar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çanakpınar Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çatalsöğüt Mahallesi, Çayüstü Mahallesi, Çengelli Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Damarlıtaş Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Dokuzdeğirmen Mahallesi, Duralar Mahallesi, Elmadüzü Mahallesi, Erdoğmuş Mahallesi, Esenyamaç Mahallesi, Gökçedere Mahallesi, Günlüce Mahallesi, Güryaprak Mahallesi, Güzelsu Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi, İğdeli Mahallesi, İnanmış Mahallesi, İnci Mahallesi, İpekçayırı Mahallesi, İriağaç Mahallesi, Kaleboğazı Mahallesi, Karabekir Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kayaaltı Mahallesi, Kemerkaya Mahallesi, Konukseven Mahallesi, Küçükorucuk Mahallesi, Nüğürcük Mahallesi, Obayayla Mahallesi, Orucuk Mahallesi, Özdere Mahallesi, Sağlıcak Mahallesi, Sarısaz Mahallesi, Subatuk Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Sülünkaya Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şendurak Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Toklu Mahallesi, Topkaynak Mahallesi, Toprakkale Mahallesi, Tutlu Mahallesi, Tutmaç Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Ünlükaya Mahallesi, Vişneli Mahallesi, Yarbaşı Mahallesi, Yasin Haşimoğlu Mahallesi, Yaylaçayır Mahallesi, Yolboyu Mahallesi, Yukarıçamlı Mahallesi, Yukarıkumlu Mahallesi ve Yusuf Ziyabey Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Erzurum ilinin Oltu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Oltu uygun fiyatlı evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.