Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Erzurum Pasinler Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Pasinlercancel
Erzurumcancel

Pasinler Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Ev sahibi olmak isteyenlerin bu süreçte yanlarında olmaya devam ediyoruz. Emlakjet olarak satılık konut arayanlar için mahalle ve bölge araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Pasinler satılık konut arayışında olanlar için gerekli bilgi ve ipuçlarını bu yazımızda derledik. Pasinler, Erzurum’un bir ilçesidir. Erzurum il merkezine 40 km uzaklıkta konumlanmıştır. İlçe tarihi İpek Yolu’nun üzerinde yer almaktadır. Tarihte çok önemli bir bölge olan Pasinler birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şifalı suları, maden suları ve patatesi Pasinler’in meşhur ürünlerindendir. İlçenin toplam nüfusu 28 bin 961 kişidir. Nüfusun 14 bin 713’ünü erkekler, 14 bin 248’ini ise kadınlar oluşturmaktadır.

Pasinler Satılık Konut Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

Pasinler ilçesinde 72 adet mahalle bulunmaktadır. İlçede bulunan mahalleler arasında nüfusu 1000 kişiden fazla olan mahalleler sırayla şunlardır;

 • Kasımpaşa Mahallesi
 • Kaplıcalar Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • Kethuda Mahallesi
 • Altınbaşak Mahallesi
 • Demirdöven Mahallesi
 • Paşabey Mahallesi’dir.

Pasinler’in en az nüfuslu mahalleleri ise sırayla şunlardır; Çiçekli Mahallesi, Taşlıyurt Mahallesi, Kızılören Mahallesi, Gerdekkaya Mahallesi, Ovaköy Mahallesi, Yayla Mahallesi, Timar Mahallesi, Baldızı Mahallesi, Kotandüzü Mahallesi, Pusudere Mahallesi, Hanahmet Mahallesi, Pelitli Mahallesi, Yiğitpınar Mahallesi ve Karakale Mahallesi’dir. Pasinler satılık daire ilanlarına emlak sitemizden güvenle ulaşabilir ve Pasinler merkez ya da mahallelerinden ev tercihinizi yapabilirsiniz.

Pasinler Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Fiyat Analizi

Konut sahibi olmak isteyen herkesin ilk dikkat ettiği nokta konut fiyatları oluyor. Net bütçe planlamalarını yapanlar daha sonrasında ise satılık konut aradıkları bölgede piyasa fiyatlarını araştırmaya başlıyor. Emlakjet olarak Pasinler satılık ev piyasasını sizler için mercek altına aldık. Pasinler’de bir konutun ortalama alanı 145 m2 iken konutların ortalama birim fiyatı ise m2 başına 784 TL olarak hesaplanmaktadır. Pasinler’de bir konut ortalama olarak 113 bin 680 TL’den satışa çıkarılmaktadır. Piyasa fiyatlarıyla istenilen konut fiyatlarını karşılaştırmayı unutmayınız.

Pasinler Satılık Konut Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Erzurum’un konumuna baktığımızda ise çevresinin dağlarla çevrili olduğunu görüyoruz. Erzurum’un komşuları arasında,

 • Batısında Bayburt ve Erzincan
 • Doğusunda Kars ve Ağrı
 • Kuzeyinde Rize ve Artvin
 • Kuzeydoğusunda Ardahan
 • Güneyinde Bingöl ve Muş yer almaktadır.

Erzurum nüfusu son sayıma göre 767 bin 848 kişidir. Erzurum ilinin 20 adet ilçesi bulunmaktadır. Erzurum’un Pasinler haricindeki ilçeleri ise; İspir, Aziziye, Horasan, Oltu, Tekman, Köprüköy, Karayazı, Palandöken, Yakutiye, Şenkaya, Karaçoban, Olur, Narman, Pazaryolu, Çat, Aşkale, Uzundere, Tortum, Hınıs ilçeleridir. Erzurum’un en kalabalık ilçesi Yakutiye iken en az nüfuslu ilçe ise Pazaryolu ilçesidir. Pasinler, Erzurum’un en kalabalık 6. İlçesidir. Erzurum Pasinler satılık konut ilanlarına filtreleme seçenekleri gelişmiş ve güvenilir bir emlak sitesi olan Emlakjet üzerinden güvenle ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.