Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tortumcancel
Erzurumcancel

Erzurum Tortum Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Tortum Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Tortum satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tortum Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Erzurum’un kuzeyinde yer alan ilçe 1467 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Oltu, Pasinler, Narman, İspir, Yusufeli ve Uzundere ilçeleri ile çevrili olan ilçe dar ve uzun bir vadi üzerinde kurulmuştur. Denizden yüksekliği 1450 metre olan ilçe Tortum Çayı Vadisi üzerine kurulmuş bir yerleşim yeridir. Güney ve batı kesimlerinde Karasal iklim özellikleri görülürken, kuzey ve doğu  kesimlerinde ise Karadeniz iklimi özellikleri görülmektedir. Tortum satılık ev arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Erzurum iline 52 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında bahçe meyveciliğinin yoğun olarak yapıldığı ilçenin vadi kesimlerinde sebze tarımı yapılmaktadır. Bu tarım faaliyetlerinin yanı sıra son dönemlerde seracılık faaliyetleri de öne çıkmaktadır. Hayvancılık faaliyetlerinde de oldukça aktif olan ilçede yaylacılık oldukça önemlidir. Küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olarak yürütüldüğü ilçede arıcılık faaliyetleri de yapılmaktadır.

Tortum Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 54’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,06’sını (8 bin 537) erkek, yüzde 49,94’ünü (8 bin 517) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tortum satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 54 adet mahalle bulunmaktadır. Tortum satılık daire arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Akbaba Mahallesi, Aksu Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alapınar Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Arılı Mahallesi, Bağbaşı Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Ballı Mahallesi, Çakıllı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Çataldere Mahallesi, Çaylıca Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Çivilikaya Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Derinpınar Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Doruklu Mahallesi, Esendurak Mahallesi, Gökdere Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, İncedere Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Kapıkaya Mahallesi, Karlı Mahallesi, Kazandere Mahallesi, Kemerkaya Mahallesi, Kırmalı Mahallesi, Kireçli Mahallesi, Konak Mahallesi, Meydanlar Mahallesi, Pehlivanlı Mahallesi, Peynirli Mahallesi, Serdarlı Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Suyatağı Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Tatlısu Mahallesi, Tipili Mahallesi, Tortumkale Mahallesi, Uzunkavak Mahallesi, Vişneli Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yamankaya Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yazyurdu Mahallesi, Yellitepe Mahallesi, Yukarısivri Mahallesi, Yumaklı Mahallesi ve Ziyaret Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Tortum ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Tortum uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.