Emlakjet

Erzurum Satılık Ev

araması için 157 ilan bulundu
search
Erzurumcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Erzurum Satılık Konut Düşünenler için Kent Rehberi

Erzurum satılık konut arayışı aktif bir şekilde olanların, kente dair tüm sorularının cevabını içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra şehri dair birçok önemli bilgiyi öğrenmiş olacaksınız. Türkiye’nin en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri olan Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük üçüncü ilidir. Yaklaşık 25.355 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuş olan kentin denizden yüksekliği 1.853 metre olarak ölçülmüştür.  Erzurum aynı zamanda yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük dördüncü ilidir. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan şehirde, son zamanlarda kış turizmi hızlı bir şekilde gelişmiştir. Karasal iklimin getirdiği zorlu hava koşulları sebebiyle, bölgede sanayi tesisi sayısı bir hayli azdır.

 

Erzurum Satılık Konut Tercih Edeceklere Kentin Coğrafi Durumu

Kuzeyinde Rize ve Artvin, kuzeydoğusunda Ardahan, batısında Bayburt ve Erzincan, doğusunda Kars ve Ağrı, güneyinde ise Bingöl ve Muş illeri ile çevrili olan Erzurum, oldukça dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Kentin %64’ü dağlık ve engebeli topraklardan, %20’si platolardan ve %12’si ise yaylalardan oluşmaktadır. Erzurum satılık ev tercihinde bulunmadan önce, kentin zorlu yeryüzü koşulları hakkında bilgi sahibi olmanız ve yaşamak istediğiniz ilçeyi bu doğrultuda seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Zira Türkiye’nin en yüksek ve soğuk illerinden biri olan Erzurum’da sert bir karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışlar çok soğuk ve karlı, yazlar ise çok sıcak ve kurak geçer. Bölgede en az üç boyunca kar yerde kalır ve eriyen karlar kentten geçen akarsulara can kaynağı olur.

 

Erzurum Satılık Konut Arayışında Olanlara İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre 767.848 kişinin yaşadığı Erzurum’da, kilometrekare başına düşen kişi sayısı 30’dur. Bu sayı merkez ilçelerde bir hayli yükselmekte, Palandöken semtinde ise 253 kişiye çıkmaktadır.  Dolayısı ile sahibinden satılık daire Erzurum Palandöken düşünenler, ilçenin canlı emlak piyasasında hızlı hareket etmek durumunda kalabilirler. Bir diğer yandan kent, 20 ilçe ve belediyeden, bu belediyelere bağlı 1.177 adet mahalleden oluşmaktadır.  Erzurum satılık daire tercihinde bulunacaklar, arayışlarını kentin üç büyük ilçesi olan Palandöken, Aziziye ve Yakutiye’de yoğunlaştırmaları faydalarına olabilir.  Kentin diğer büyük ilçeleri ise aşağıdaki gibidir:

 

  • Tekman
  • Şenkaya
  • Oltu
  • Aşkale
  • Çat
  • Hınıs
  • Karayazı
  • Pasinler
  • Tortum
  • Karaçoban

 

Erzurum Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre kentte toplam 299.331 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise, 4.83 olarak hesaplanmıştır. Bu rakam Türkiye ortalamasının bir hayli üzerindedir. Kentte yer alan dairelerin ortalama kullanım alanı 160 metrekaredir ve metrekare başına düşen birim fiyat 1.225 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Kısacası Erzurum satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam eden bir kişinin yaklaşık 196.000 Türk Lirası ödemeye hazırlıklı olması gerekmektedir.  Ancak konut tipi ve evin yer aldığı lokasyon bu bedeli değiştirebilmektedir. Örneğin, Erzurum da satılık daire Yıldızkent düşünenlerin, ortalama rakamdan bir hayli yukarıda olan 232.980 Türk Lirası gibi bir bedel ödemeleri gerekebilir.  Bölgeden alacağınız bir evin geri dönüşü ise yaklaşık 20 yılda gerçekleşmektedir. Eğer Erzurum Satılık Konut arayışınızı mutlu son ile bitirmek isterseniz, yakınınızdaki bir emlakçıya danışabilir veya çok çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.