Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Eskişehir Alpu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Alpucancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Alpu Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

EmlakJet ev arayanların yanında. İlgili ilanları bir araya getirerek seçeneklerinizi arttırıyor ve ev arayışlarınızı hızlandırıyor. İlçedeki ilanlara bakarken bilgi sahibi olmanızı da sağlıyor. Alpu satılık konut arayan ziyaretçilerimiz arasında ilçe hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler varsa bu yazıyı okumalılar. 

Alpu, Eskişehir’in ilçelerinden biridir. İlçenin batısında Tepebaşı ve Odunpazarı ilçeleri, güneyinde Mahmudiye, doğusunda Beylikova ve Mihalıççık, kuzeyinde Ankara ili yer alır. Yüzölçümü 1028 metrekare ve rakımı 766 metre civarlarındadır. İl merkezine 40 kilometre mesafededir. Alpu ovasında bulunur. İlçe Porsuk Çayı tarafından ikiye ayrılır. Bölge halkının geçim kaynaklarını hayvancılık, tarım ve el sanatları oluşturur. Bölgede karasal iklim tipi hüküm sürer. 2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan insan sayısı 11.242’dir. Bu kişilerin %48,83’ünü (5.489) kadınlar ve %51,17’sini (5.753) erkekler oluşturur. Bölgede yaşayan kişi sayısı eşit dağılmıştır. Alpu’nun 2017’deki nüfusu ise 11.031’dir. Bir senede ilçe nüfusu çok küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı %1,91’dir. Nüfus yoğunluğu 11’dir. Bu Alpu’da kilometrekareye denk gelen kişi sayısının 11 olduğu anlamına gelir. 

Alpu Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Alpu ilkçağlarda Frigya denilen bölge içinde yer alır. Milattan Önce 2 binli yıllarda bölge Hitit hakimiyetine geçmiştir. Daha sonra Hititlileri yenerek bölge hüküm süren Frigler Eskişehir Ovasında bir krallık kurmuşlardır. Milattan Önce 116’dan sonra Frigya Roma idaresi altına girince bu bölgelerde Firg ve Roma halkı kaynaştırılarak iskan edilmiştir. 1972’de yapılan araştırmalarda elde edilen bulgulara göre Romalıların bölgede uzun bir süre yaşadıkları ortaya çıkmıştır. Bu araştırmada bulunan tarihi eserler Eskişehir Arkeoloji Müzesinde yer almaktadır. Malazgirt Savaşı sonrası bölge Türk hakimiyetine geçmiştir. İlçe 1928’te Eskişehir Merkeze bağlı bucak olmuştur. 1955’te belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir.

Alpu Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleleri

İlçenin 33 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Çerkez Çukurhisar Mahallesi, Ağaçhisar Mahallesi, Bozan Mahallesi, Esence Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Gökçeoğlu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Belkese Mahallesi, Çardakbaşı Mahallesi, Alapınar Mahallesi, Karakamış Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Arıkaya Mahallesi, Mamure Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Başören Mahallesi, Sakarıkaracaören Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Büğdüz Mahallesi, Söğütçük Mahallesi, Gökçekaya Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Uyuzhamamköyü Mahallesi, Koşmat Mahallesi, Fevzi Paşa Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Güroluk Mahallesi, Özdenk Mahallesi, Yeşildon Mahallesi, Işıkören Mahallesi ve Sarıkavak Mahallesidir. Eskişehir Alpu satılık daire arayışınızda siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak isterseniz dilediğiniz mahalleyi sitemizden aratabilirsiniz. 

Alpu Satılık Konut Fiyatları

Ağustos 2019 tarihli EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede 6.363 tane konut vardır. Bu konutlara düşen hane halkı sayısı 3,98’dir. İşyeri sayısı ise 604’tür. İlçede yer alan satılık evlerin alanları ortalama 92 metrekaredir. Alpu satılık konut fiyatları ortalama 67.068 Türk Lirasıdır. Metrekare başına denk gelen konut bedeli 729 Türk Lirasıdır. 

Ev satın almak için bütçeniz hazırsa geriye sadece ilanları inceleme kaldı. EmlakJet üzerinden ilçedeki ilanlara dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Alpu köyünde satılık yayla evleri için listeleme sayfalarımızı ziyaret etmeniz yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.