/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beylikovacancel
Eskişehircancel

Eskişehir Beylikova Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Beylikova Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Beylikova satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Beylikova, Eskişehir’in il merkezinin doğusunda yer alan bir ilçesidir. Porsuk Çayı’nın geçtiği ilçede karasal iklim yaşanmaktadır. Yıllık yağışın az olduğu bir bölgedir. İlçenin tarihine bakıldığında eski isminin ‘Beylikahır’ olarak geçtiği bilinmektedir. Selçuklular zamanından beri at yetiştiriciliği yapılan bölge olarak kullanılmıştır. İlçe merkezi 1890 yılında, Bulgaristan’ın Bjala Slatina’ kasabasından gelen Pomaklar tarafından kurulmuştur. 1930 yılında bucak ilan edilen Beylikova, 1955 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında da müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. Günümüzde ilçe merkezi Köprübaşı, Ata, Yunusemre ve Yeni mahalleleri olarak 4 mahalleden oluşmaktadır. İlçenin diğer mahalleleri ve köyleri olarak en yakını 3 kilometre, en uzağı ise 22 kilometre mesafede bulunan toplam 21 köyü vardır. Beylikova’nın merkez nüfusu, 1950’lerde yakınlardaki bir gölün kurutularak arazinin çiftçilere dağıtılması ve 1960’lardaki Bulgaristan göçmenlerinin bölgeye yerleştirilmesi sonucu nüfus hızla artmıştır. Beylikova satılık konut almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Mihalıççık ilçesi,
 • Güneyinde Sivrihisar ve Mahmudiye ilçeleri,
 • Batısında Alpu ilçesi,
 • Doğusunda Mihalıççık ilçesi ile çevrilidir. 

Beylikova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Eskişehir’in Beylikova ilçesinin 2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 6.953’tür. Bu sayının yüzde 48,90’ı kadın, yüzde 51,10’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 570 kilometrekare, rakımı ise 781 metredir. 1987 yılında ilçe statüsüne yükseltilen Beylikova ilçesinin idari yapılanmasında 25 mahallesi vardır. Beylikova satılık konut arayanlar için ev tercih edilebileceğiniz mahalleleri şunlardır; Yeni Mahallesi, Parsıbey Mahallesi, Yeniyurt Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Emircik Mahallesi, Ata Mahallesi, Parsıbey Mahallesi, Gökçeayva Mahallesi, Doğray Mahallesi, Uzunburun Mahallesi, Aşağıdudaş Mahallesi, Doğanoğlu Mahallesi, Halilbağı Mahallesi, İkipınar Mahallesi, Yukarıiğdeağacı Mahallesi, Okçu Mahallesi, Kızılcaören Mahallesi, Akköprü Mahallesi, İrmikler Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Aşağıiğdeağacı Mahallesi, Yukarıdudaş Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Rahmiye Mahallesi, Yalınlı Mahallesidir. En çok tercih edilen mahallelerinden birisi olan Beylikova Yeni Mahallesi satılık daire ilanları için ilan listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 

Beylikova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçedeki Eğitim Kurumları

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde ev sahibi olmak isteyenler için bilinmesi gereken diğer bilgilerden birisi de ilçede yer alan eğitim kurumlarıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumlar şunlardır;

 • Yeniyurt İlkokulu,
 • Atatürk İlkokulu,
 • Mehmet Avdan ilkokulu,
 • Mehmet Avdan Ortaokulu, 
 • 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu,
 • Yeniyurt Ortaokulu,
 • Beylikova Fen Lisesi,
 • Saide Alp Anaokulu, 
 • Atatürk Ortaokulu,
 • Müberra - Mehmet Güleç Anadolu İmam Hatip Lisesi,
 • Beylikova Çok Programlı Anadolu Lisesi,
 • Halk Eğitim Merkezi.

Siz de aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek ve istediğiniz kriterlere en uygun evi kısa sürede bulabilmek için en çok tercih edilenlerden biri olan Eskişehir Beylikova mahallelerinde satılık ev ve arsalar gibi pek çok farklı seçenekler için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.