Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Eskişehir Çifteler Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çiftelercancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çifteler Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Çifteler satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Çifteler, Eskişehir’in il merkezine 64 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. 1815 yılında Sultan Mahmud adına kurulmuş olan Çiftlikat’ı Hümayun’un ilk merkezidri. Daha sonra yönetim merkezi şimdiki Mahmudiye kasabasına taşınmıştır. Cumhuriyet döneminde Çifteler köyü olarak bilinen ilçe, 1954 yılında çıkarılan yasa ile Çifteler ilçe merkezi olmuştur. Yazları kurak ve sıcak, kış mevsimi ise soğuk ve kurak geçen ilçenin bulunduğu coğrafyada, ilkbahar ve sonbahar serin ve yağışlı geçer. İlçe halkının çoğunluğu Bulgaristan, Roman, Türklen, Çerkez, Tatar gibi yörelerden gelen göçmenlerden oluşmaktadır. İlçenin ekonomik yapısında ziraat ve hayvancılık vardır. Çalışma hayatında ziraat etkin olduğundan çalışmalar daha ziyade ilkbaharda gerçekleştirilmektedir. Çifteler satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır; 

  • Kuzeyinde Mahmudiye ilçesi,
  • Güneyinde Afyon ili,
  • Batısında Seyitgazi ilçesi,
  • Doğusunda Sivrihisar ilçesi ile çevrilidir. 

Çifteler Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 15.098’dir. Bu sayının yüzde 50,15’i kadın, yüzde 49,85’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 820 kilometrekare, rakımı ise 865 metredir. Çifteler satılık ev düşünenlerin tercih edebileceği toplam 28 adet mahallesi vardır. Bunlar; Zaferhamit Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeni Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sadıroğlu Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Körhasan Mahallesi, Ilıcabaşı Mahallesi, Erbap Mahallesi, Doğanay Mahallesi, Dikilikaya Mahallesi, Çatmapınar Mahallesi, Başkurt Mahallesi, Adalar Mahallesi, Abbashalimpaşa Mahallesi, Arslanlı Mahallesi, Belpınar Mahallesi, Çiftçi Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Eminekin Mahallesi, Hayriye Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Kadıkuyusu Mahallesi, Yılıdzören Mahallesi, Yeni Doğan Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Saithalimpaşa Mahallesi, Osmaniye Mahallesidir. 

Çifteler Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Eskişehir’in Çifteler ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 180 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 997 TL,
  • Konutun amortisman süresi ortalama 16 yıl,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 179.460 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Çifteler Eskişehir’de satılık müstakil evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.