/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnönücancel

Eskişehir İnönü Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

İnönü Satılık Konut Arayanlara ilçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İnönü satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İnönü Satılık Konut Arayanlara İlçe Tarihi Hakkında Bilgiler

Eskişehir il merkezine 37 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan İnönü ilçesinin tarihi Frig uygarlığına dayanmaktadır. İnönü satılık konut arayanlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapan bölge Türk tarihi açısından da oldukça önemlidir. Osmanlı Devleti Dönemi’nde Anadolu eyaletine sonrasında Hüdavendigar vilayetine bağlanan ilçe sonrasında Bilecik sancağına bağlı bir köy olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda İnönü Muhareberleri’nin geçtiği yer alan bölge 1920 yılında Yunan işgaline uğramıştır. 1922 yılında Yunan işgalinden kurtulan İnönü Köyü, 1923 yılında Bilecik ilinin Söğüt ilçesine bağlı bir köy yapılmıştır. 1926 yılına gelindiğinde ise Söğüt ilçesinden ayrılarak, Bozüyük ilçesine bağlı bir bucak merkezi olan İnönü 1963 yılında Eskişehir iline bağlanmıştır. 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşan İnönü ilçesi doğuda Merkez ilçe, batıda Bilecik, güneyde ise Kütahya ili ile çevrilidir.

İnönü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir’in ekonomik anlamda önemli kaynaklarından biri olan ilçenin ekonomisi tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yer alan tarım arazileri oldukça verimli olup sulu tarım faaliyetleri için oldukça uygundur. Bu tarım arazilerinde sebze ve belli başlı hububat ürünlerin tarımı yapılabilmektedir. Eskişehir İnönü satılık konut arayanlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede mera hayvancılığının da oldukça yaygın olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır.

İnönü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 797’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52,54’ünü (3 bin 503) erkek, yüzde 48,46’sını (3 bin 294) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İnönü satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. İnönü satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Aşağıkuzfındık Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Dereyalak Mahallesi, Dutluca Mahallesi, Erenköy Mahallesi, Esnemez Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Kümbetakpınar Mahallesi, Kümbetyeniköy Mahallesi, Oklubalı Mahallesi, Orta Mahallesi, Seyitaliköyü Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yukarıkuzfındık Mahallesi ve Yürükyayla Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Eskişehir İnönü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Eskişehir İnönü’de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.