/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mahmudiyecancel

Eskişehir Mahmudiye Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Mahmudiye Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz.  Mahmudiye satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Mahmudiye, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Sakarya Bölümünde yer alan Eskişehir iline 51 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. İlin güneydoğusunda yer alan Mahmudiye, Ankara yolunun 39. Kilometresinde sağ kol üzerinde 12 kilometre içeride, yol boyu yerleşim şeklinde kurulmuştur. Roma ve Friglere dayanan eski bir tarihi geçmişi vardır. M.Ö. 300 yılına kadar varan eski bir yerleşim yeri olduğu düşünülmektedir. İlçe 1880’li yıllarda Kafkasya’dan gelen 30 - 40 hanelik Çerkezlerin yerleştirilmesiyle Atikçerkez Mahallesi oluşturulmuş ve ilçenin kuruluşu böylelikle gerçekleştirilmiştir. Daha sonrasında ise Bulgaristan, Rumeli ve Romanya göçmenleri de yerleştirilerek büyük bir köy halini almıştır. İlçe ekonomisinin başında tarım ve hayvancılık yer alır. Halkın yüzde 85’i çiftçilikle geçimini sağlamaktadır. Tarım ürünleri olarak en fazla buğday yetiştirilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 3 işletmesinden birisi olan Anadolu Tarım İşletmeleri’de ilçede bulunmaktadır. Mahmudiye satılık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Alpu ilçesi,
  • Güneyinde Çifteler ilçesi,
  • Batısında Seyitgazi ve Odunpazarı ilçeleri,
  • Doğusunda Sivrihisar ve Beylikova ilçeleri ile çevrilidir. 

Mahmudiye Satılık Konut Arayanlara İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

1950 yılında ilçe statüsüne yükseltilen Mahmudiye ilçesinde, 2019 yılı TÜİK verilerine göre yaşayan kişi sayısı 7.998’dir. Bu sayının yüzde 48,97’si kadın, yüzde 51,03’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 643 kilometrekare, rakımı ise 885 metredir. Mahmudiye satılık daire arayışında olanlar için ilçenin idari yapılanmasında 19 mahalle ve 15 köy vardır. Tercih edebileceğiniz mahalleleri şunlardır; Yeniköy Mahallesi, Türkmenmecidiye Mahallesi, Tokathan Mahallesi,  Orta Mahallesi, Kaymazyayla Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Güllüce Mahallesi, Doğanca Mahallesi, Balçıkhisar Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Yeni Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Fahriye Mahallesi, Çal Mahallesi, Akyurt Mahallesidir. 

Mahmudiye Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İklim, Eğitim ve Ulaşım Bilgileri

Eskişehir’in ortasında yer alan Mahmudiye ilçesinde daha çok karasal bir iklim hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kış mevsimleri ise soğuk ve yağışlıdır. Eskişehir’deki en fazla yağış alan ilçesidir. Buna rağmen yağışlar kısa sürer ve Temmuz, Ağustos ayları en az yağış alan aylardır. Mahmudiye satılık konut almayı düşünenler için bilinmesi gereken ilçe hakkındaki önemli bilgilerden birisi de ilçedeki eğitim kurumlarıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren ilçede 4 anadolu lisesi, 4 ilkokul, 4 ortaokul bulunmaktadır. Eskişehir merkez ilçesindeki terminalden her saat başı kalkan belediye otobüsleri ve yolcu minibüsleri ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Eskişehir Mahmudiye satılık evler ilanlarını detaylıca incelemek için listeleme sayfamızı takip etmeyi unutmayın. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Mahmudiye Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.