Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Odunpazarı Çavlum Mahallesi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çavlum Mahallesicancel
Odunpazarıcancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı. Farklı bir arama yapabilir veya benzer ilanları inceleyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle
Benzer İlanlar
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Çavlum Mahallesi Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Hakkında Kilit Bilgiler

Çavlum Mahallesi satılık konut bakan EmlakJet ziyaretçilerinin mahalle hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Çavlum Mahallesi, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesinde yer alan bir mahalledir. Eskişehir il merkezine 15 kilometre mesafe uzaklıkta yer alır. Bölgede karasal iklim hâkimdir. Yazlar sıcak ve yağışsız, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yağışlar az ve kısa sürelidir. Ağustos, Temmuz ve Eylül ayları en az yağış alan aylardır. Yıllık yağış ortalaması ise 373,6 mm'dir. Bir senenin yaklaşık 90-100 günü yağışlı geçer. Sıcaklık rejimi karasal özelliktedir.  Bitki örtüsü İç Anadolu Bölgesi'nin tipik bitki örtüsü olan bozkırdır.

Çavlum Mahallesi Satılık Konut Bakanlara Bölgenin Ekonomisi

Şehrin ihraç ettiği başlıca ticari mallar ve tarım ürünleri; ham ve konsantre halde çeşitli cevherler, motorlu kara taşıtları, hava araçlarına ait parçalar, şeker, bisküvi, çimento, buzdolabı, seramik ürünler ve lületaşından yapılmış hediyelik eşyalardır. Başlıca ithal ettiği ürünler ise kazanlar, dericilikte ve boyacılıkta kullanılan malzemeler makineler, mekanik cihazlar; elektrikli makine ve cihazlar; kara taşıtları; plastikler ve mamuller gibi ürünlerdir. Yer altı zenginliği ilin önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Madencilik bölge sanayisinin gelişmesinde ve ihracatın artmasında kilit bir noktaya sahiptir. Bölge genelindeki değerli maden rezervlerinden bazıları; manyezit, krom, mermer, bor, kil ve lületaşıdır. Lületaşı uzun bir süre yurt dışına ihraç edildikten sonra, 1970'lerde ham ihracatının yasaklanmasıyla beraber, işlenmiş şekilde ihraç edilmeye başlanmıştır. Krom madeni ise ildeki bir diğer önemli yer altı zenginliklerindendir. Çelik ve diğer maddelerin kaplanmasında, savunma sanayisinde, refrakter malzeme üretiminde ve bazı kimyasallarda kullanılır. Bölgedeki bir başka önemli maden ise Etibank Kırka Boraks İşletmesi tarafından çıkarılan bor tuzlarıdır. Aynı zamanda tuğla, kiremit ve seramik üretmek için kullanılan kil, bölgenin sahip olduğu bir diğer değerli rezervlerdendir. Siz de bu mahallede yaşamak istiyorsanız Çavlum Mahallesi satılık daire arayışlarınızda ilanlara sitemizden istediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolayca göz atabilirsiniz.

Çavlum Mahallesi Satılık Konut Düşünenlere Bölgenin Yöresel Lezzetleri

Şehrin yemek türlerinden bazıları: Göceli Tarhana, Islat Tarhana, Kelem Dolması, Harşıl, Katlama Böreği, Düğü Köftesi Çorbası, Kuzu Sorpa, Üyken Börek, Kaşık Börek, Çibörek, Haşhaşlı Bükme, Toyga Çorbası, Sütlü Ovmaç Çorbası, Haşhaşlı Dolama, Mercimekli Mantı, Köbete, Sarıburma, Cantık, Kavurma Börek ve Kıygaşa Kırım - Tatar mutfağı’dır. Ayrıca met helvası ve nuga helvası ilin kendine özgü lezzetlerinden biridir. Aynı zamanda Pino adlı fastfood markası da ünlüdür.

Çavlum Mahallesi satılık konut arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Emlakjet ile artık bir adım öndesiniz. Satılık konut için bütçenizi hazırladıysanız size en uygun evler EmlakJet’te. İlgili ilanlara göz atarken bölgenin istediğiniz özelliklerdeki evlerine örneğin Çavlum Mahallesi satılık ev şeklinde aratarak listeleme sayfalarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Odunpazarı Satılık Ev
71 Evler71 Evler Mahallesi75. Yıl OSB MahallesiAğapınarAğapınar MahallesiAkarbaşıAkarbaşı MahallesiAkcamiAkcami MahallesiAkçağlan MahallesiAkçakaya MahallesiAkkaya MahallesiAkpınar MahallesiAlanönü MahallesiArifiyeArifiye MahallesiAşağı Çağlan MahallesiAşağıılıca MahallesiAvdan MahallesiAyvacık MahallesiBüyükdereBüyükdere MahallesiCunudiye MahallesiÇamlıca MahallesiÇankayaÇankaya MahallesiÇavlum MahallesiDede MahallesiDeliklitaş MahallesiDemirli MahallesiDoğankaya MahallesiEmek MahallesiErenköyErenköy MahallesiEşenkara MahallesiGökmeydanGökmeydan MahallesiGöztepe MahallesiGülpınar MahallesiGültepe MahallesiGümele MahallesiGündoğdu MahallesiHarmandalı MahallesiHuzur MahallesiIhlamurkent Mahallesiİmişehir Mahallesiİstiklal MahallesiKalkanlı MahallesiKanlıpınar MahallesiKaraalan MahallesiKaracahöyük MahallesiKaracaşehir MahallesiKaraçay MahallesiKarahüyük MahallesiKaramustafa MahallesiKarapazar MahallesiKarapınar MahallesiKaratepe MahallesiKargın MahallesiKayacık MahallesiKayapınar MahallesiKıravdan MahallesiKırmızıtoprak MahallesiKireç MahallesiKurtuluşKurtuluş MahallesiKuyucak MahallesiLütfiye MahallesiMusalar MahallesiOrhangaziOrhangazi MahallesiOrta MahallesiOsmangaziOsmangazi MahallesiPaşa MahallesiSarısungur MahallesiSeklice MahallesiSevinç MahallesiSultandereSultandere 75. Yıl MahallesiSultandere MahallesiSümer MahallesiSüpüren MahallesiŞarkiye MahallesiTürkmentokat MahallesiUluçayır MahallesiVadişehir MahallesiVişnelik MahallesiYahnikapan MahallesiYassıhöyük MahallesiYenidoğan MahallesiYenikentYenikent MahallesiYenisofça MahallesiYıldıztepe MahallesiYukarıçağlan MahallesiYukarıılıca MahallesiYukarıkalabak MahallesiYürükkaracaören MahallesiYürükkırka Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.