/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıcakayacancel
Eskişehircancel

Eskişehir Sarıcakaya Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Sarıcakaya Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarıcakaya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sarıcakaya Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Sarıcakaya ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı Dönemi’nde İzmit Sancağının Göynük Kazası’na bağlı bir nahiye olan ilçe 1884 yılında Söğüt’e bağlanmıştır. Cumhuriyet Dönemi’ne gelindiğinde ise 1944 yılında Eskişehir Merkez ilçesine bağlanan bölge, 1958 yılında Eskişehir iline bağlı bir ilçe statüsüne getirilmiştir. 1990 yılına gelindiğinde ise ilçeden Mihalgazi’nin ayrılması ile birlikte bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Sarıcakaya satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Sakarya Nehri yanına kurulu olan ilçenin Eskişehir il merkezine uzaklığı 47 kilometredir. İlçenin kuzeybatısında Yenipazar ilçesi, kuzeyinde Göynük ilçesi, doğusunda Nallıhan ilçesi, batısında Mihalgazi ilçesi ve İnhisaar ilçesi, güneyinde ise Alpu Merkez ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği 200 metre olan ilçe İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan diğer bölgelerden farklı olarak mikrokilima iklim düzenine sahiptir. Eskişehir Sarıcakaya satılık daire arayanlar için ilçe bazı noktalarda Karasal iklim, bazı noktalarda Karadeniz iklimi, bazı noktalarda ise Akdeniz iklim özelliklerini göstermektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü ilçede modern teknikler kullanılmaktadır. Mermer yönünden oldukça zengin rezervlere sahip olan ilçe bu rezervlerini ekonomik sebeplerden dolayı aktif olarak kullanamamaktadır. Bu nedenle bölge halkının temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile sınırlı kalmaktadır. 

Sarıcakaya Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 80’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,37’sini (2 bin 508) erkek, yüzde 50,63’ünü (2 bin 572) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sarıcakaya satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Sarıcakaya satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Beyköy Mahallesi Beyyayla Mahallesi Bilal Habeşi Mahallesi Camikebir Mahallesi Dağküplü Mahallesi Düzköy Mahallesi Fatih Mahallesi Güney Mahallesi İğdir Mahallesi Kapıkaya Mahallesi Laçin Mahallesi Mayıslar Mahallesi Sarıkaya Mahallesi Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Eskişehir Sarıcakaya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Eskişehir Sarıcakaya’da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.