Emlakjet

Eskişehir Satılık Ev

araması için 2,416 ilan bulundu
search
Eskişehircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Eskişehir Satılık Konut Arama Rehberi

Eskişehir Satılık Konut Almanın Avantajları

Eskişehir satılık konut alırken dikkat edilecekleri ve Satılık konut almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Eskişehir’de Satılık konut bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimisine göre konutun ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Eskişehir’de çok önemli bir kriter oluyor.

Eskişehir, Satılık konut konusunda konut çeşitliliği yüksek bir il olarak karşımıza çıkıyor. İl’deki konut talebine karşılık verebilmek için yapı stoku arttırılmaya devam ediliyor. Alıcılar Eskişehir Satılık konut talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir konut satın almak istiyor. Bu yüzden Eskişehir’in yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Eskişehir Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Eskişehir satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir.

Sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye'nin önde gelen illerinden biri olan Eskişehir Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgeleri'nden birine sahiptir. Başlıca sanayi dalları gıda, tekstil, lokomotif, makine imalat, tuğla, kiremit ve çimentodur. Ayrıca kentte un, bisküvi ve şekerleme, beton direk, uçak bakımı ve onarımı (tusaş), sirke ve şarap, sunta ve mobilya, buzdolabı ve soba fabrikaları mevcuttur.

Yer altı zenginliği Eskişehir'in önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Madencilik ilin sanayisinin gelişmesinde ve yıllar içinde ihracatın artışında önemli bir yere sahiptir. İl genelindeki önemli maden rezervlerinden bazıları; manyezit, krom, bor, kil, mermer ve lületaşıdır. İldeki önemli bir maden ise Etibank Kırka Boraks İşletmesi tarafından çıkarılan bor tuzlarıdır.

Eskişehir Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

Eskişehir'in yerli halkı Manavlardan oluşmaktadır. Şehirde Kırım Tatarlarının nüfusu da fazladır. Eskişehir ili, Bulgaristan göçmenlerinin de buraya yerleşmesiyle özellikle 1950-55 ve 1965-70 dönemlerinde büyük bir nüfus artışı göstermiştir. İlin nüfusu son verilere göre 890 bin civarındadır.

Eskişehir’in İlçeleri

2022 TÜİK verilerine göre 14 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 539 mahalle bulunmaktadır. Eskişehir ilçelerine aşağıda yer verdik;

·       Sivrihisar

·       Tepebaşı

·       Odunpazarı    

·       Beylikova

·       Mahmudiye

·       İnönü

·       Alpu

·       Han

·       Çifteler

·       Mihalıççık

·       Sarıcakaya

·       Mihalgazi

·       Günyüzü

 

Eskişehir Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eskişehir Satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir ilinde Mart 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde Satılık konutların fiyatları yüzde yüzde 93.77 artmıştır. Eskişehir’de Satılık evler ortalama 120 metrekaredir. Aynı özelliklerdeki ortalama Satılık konut fiyatları 471.480 TL civarındadır. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Eskişehir'de ortalama geri dönüş süresi 22 yıldır. Eskişehir ilinde Satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 3.929 TL'dir.

Yıllık ortalamalara bakıldığında 2022 sonu itibarıyla konut için Eskişehir ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Odunpazarı, Tepebaşı, Sivrihisar olmuştur. Örneğin Eskişehir Satılık konut Odunpazarı düşünenler için ev bedeli en çok artan ilçeler arasında yer aldığından fiyat artış göstermektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlenmeniz yararınıza olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.