/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karkamışcancel

Gaziantep Karkamış Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Karkamış Satılık Konut Arayanlara Semt Rehberi

Karkamış satılık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahallleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Karkamış, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep iline bağlı yerleşim birimlerindendir. Gaziantep bölgenin en gelişmiş kentlerinden biridir. Kente bağlı dokuz ilçe bulunmaktadır. Karkamış ise kentin en sakin, en huzurlu, en az nüfusa sahip olan semtidir. İlçe kent nüfusunun yalnızca %0.51’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semt, doğal güzellikleri, köklü tarihi ve stratejik konumu ile şehrin en önemli yerleşim birimlerindendir.

Karkamış Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Karkamış satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin ilk olarak semtin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Özellikle başka şehirlerden gelerek, ilçeye yerleşenlerin bölgenin coğrafi durumu hakkında fikir sahibi olması önemlidir. Karkamış ilçesi, 312 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü bakımından kentin en küçük yerleşim birimidir. Semtin denizden yüksekliği ise 672 metredir. Bu rakam ilçenin merkezinde biraz düşmektedir. Karkamış, Gaziantep il merkezinden yaklaşık yetmiş beş kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin doğusundan Fırat Nehri geçmektedir ve Fırat Nehri semtin en önemli su kaynağıdır. Tüm bunlara ek olarak, ilçe batı hattında Oğuzeli, kuzeyinde Nizip ve güneyinde de Suriye devleti yer almaktadır. İlçede sert karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Kış aylarında sıcaklıklar sıfırın altına düşmektedir. Karkamış satılık daire arayanların ilçenin bu özelliklerini göz önünde bulundurması yararlı olacaktır.

Karkamış Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

Karkamış ilçesinin nüfusu 2019 yılının şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre 10.436 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %52.61’i erkek, geriye kalan %47.39’u ise kadındır. Tüm bunlara ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %0.51’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin nüfusu 2007-2012 yılları arasında azalmış, sonra büyük bir artış meydana gelmiş ve en nihayetinde nüfus grafiği düşme eğilimine girmiştir. 2017 yılı itibari ile popülasyon artışa geçmiştir. Nüfusun artış hızı %9.50 civarındadır. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Gaziantep Karkamış satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz, bu mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını devam ettirebilirler:

 • Etiler Mahallesi 
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Kelekli Mahallesi
 • Çiftlik Mahallesi
 • Soylu Mahallesi
 • Elifoğlu Mahallesi
 • Çarşı Mahallesi
 • Akçaköy Mahallesi
 • Yeşerti Mahallesi
 • Alaçalı Mahallesi
 • Yaşar Mahallesi

Eğer siz de Karkamış satılık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karkamış satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Karkamış Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.