Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Gaziantep Karkamış Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Karkamışcancel
Gaziantepcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karkamış Satılık Konut Arayanlara Semt Rehberi

Karkamış satılık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahallleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Karkamış, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep iline bağlı yerleşim birimlerindendir. Gaziantep bölgenin en gelişmiş kentlerinden biridir. Kente bağlı dokuz ilçe bulunmaktadır. Karkamış ise kentin en sakin, en huzurlu, en az nüfusa sahip olan semtidir. İlçe kent nüfusunun yalnızca %0.51’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semt, doğal güzellikleri, köklü tarihi ve stratejik konumu ile şehrin en önemli yerleşim birimlerindendir.

Karkamış Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Karkamış satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin ilk olarak semtin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Özellikle başka şehirlerden gelerek, ilçeye yerleşenlerin bölgenin coğrafi durumu hakkında fikir sahibi olması önemlidir. Karkamış ilçesi, 312 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü bakımından kentin en küçük yerleşim birimidir. Semtin denizden yüksekliği ise 672 metredir. Bu rakam ilçenin merkezinde biraz düşmektedir. Karkamış, Gaziantep il merkezinden yaklaşık yetmiş beş kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin doğusundan Fırat Nehri geçmektedir ve Fırat Nehri semtin en önemli su kaynağıdır. Tüm bunlara ek olarak, ilçe batı hattında Oğuzeli, kuzeyinde Nizip ve güneyinde de Suriye devleti yer almaktadır. İlçede sert karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Kış aylarında sıcaklıklar sıfırın altına düşmektedir. Karkamış satılık daire arayanların ilçenin bu özelliklerini göz önünde bulundurması yararlı olacaktır.

Karkamış Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

Karkamış ilçesinin nüfusu 2019 yılının şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre 10.436 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %52.61’i erkek, geriye kalan %47.39’u ise kadındır. Tüm bunlara ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %0.51’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin nüfusu 2007-2012 yılları arasında azalmış, sonra büyük bir artış meydana gelmiş ve en nihayetinde nüfus grafiği düşme eğilimine girmiştir. 2017 yılı itibari ile popülasyon artışa geçmiştir. Nüfusun artış hızı %9.50 civarındadır. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Gaziantep Karkamış satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz, bu mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını devam ettirebilirler:

 • Etiler Mahallesi 
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Kelekli Mahallesi
 • Çiftlik Mahallesi
 • Soylu Mahallesi
 • Elifoğlu Mahallesi
 • Çarşı Mahallesi
 • Akçaköy Mahallesi
 • Yeşerti Mahallesi
 • Alaçalı Mahallesi
 • Yaşar Mahallesi

Eğer siz de Karkamış satılık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karkamış satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.