/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yavuzelicancel
Gaziantepcancel

Gaziantep Yavuzeli Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Yavuzeli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Yavuzeli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Yavuzeli Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Eski ismi Cingife olan Yavuzeli ilçesi Gaziantep ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Osmanlı Devleti tarihinde oldukça önemli bir yeri olan Yavuzeli ilçesinin ismi Yavuz Sultan Selim’den gelmektedir. Yavuzeli satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin 1958 yılı içerisinde ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisini edinmektedirler. İlçenin kuzeyinde Araban ilçesi, güneyinde Şehithamil ilçesi, kuzeybatısında Kahramanmaraş ili, doğusunda Şanlıurfa ili, güneydoğusunda ise Nizip ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği 850 metre olan ilçenin yüzölçümü ise 483 kilometrekaredir. Gaziantep il merkezine 38 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. İlçe nüfusunun yüzde 69’u köylerde yaşayarak bu tarz ekonomik faaliyetlerle ilgilenmektedirler. Yavuzeli satılık daire tercihinde bulunmayı düşünen  vatandaşlar ilçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve sebze ürünlerini yetiştirebilmektedirler. Hayvancılık faaliyetlerinde de oldukça gelişmiş olan ilçede yaşayan kişiler genellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvan besiciliği faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlamaktadırlar.

Yavuzeli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 192’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,55’ini (11 bin 217) erkek, yüzde 49,45’ini (10 bin 975) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yavuzeli satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 44 adet mahalle bulunmaktadır. Yavuzeli satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akbayır Mahallesi, Aşağıhöçüklü Mahallesi, Aşağıkayabaşı Mahallesi, Aşağıkekliktepe Mahallesi, Bağtepe Mahallesi, Bakırca Mahallesi, Ballık Mahallesi, Beğendik Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Büyükkarakuyu Mahallesi, Cingife Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çiltoprak Mahallesi, Çimenli Mahallesi, Değirmitaş Mahallesi, Düzce Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Göçmez Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Hacımallı Mahallesi, Havuz Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Ilıcak Mahallesi, Karabey Mahallesi, Karahüseyinli Mahallesi, Kasaba Mahallesi, Keşrobası Mahallesi, Kuzuyatağı Mahallesi, Küçükkarakuyu Mahallesi, Nohutalan Mahallesi, Örenli Mahallesi, Saraymağara Mahallesi, Sarıbuğday Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Sultan Selim Mahallesi, Süleymanobası Mahallesi, Şenlikçe Mahallesi, Tokaçlı Mahallesi, Üçgöl Mahallesi, Yarımca Mahallesi, Yeniyurt Mahallesi, Yöreli Mahallesi, Yukarıkekliktepe Mahallesi ve  Yukarıyeniköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Gaziantep Yavuzeli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gaziantep Yavuzeli uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.