/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alucracancel

Giresun Alucra Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Alucra Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Alucra satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Alucra Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgileri

Giresun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Alucra ilçesi Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlkbahar aylarında karların erimesi ile birlikte ilçedeki akarsu kaynakları zenginleşmektedir. İlçede yer alan akarsulardan bazıları yaz aylarında kurumaktadır. Yıllık yağış miktarının 560 milimetreküp olduğu ilçede ortalama sıcaklık 18 derecedir. Alucra satılık daire arayan kişiler ilçe bitki örtüsü ile yakından ilgilenmektedir. İlçe yayla iklimi özelliği taşımaktadır. Bu nedenle dağların kuzey yamaçları ağaçlarla kaplıyken, güney yamaçları daha sade bir bitki örtüşüne sahiptir. İlçe birçok önemli ormana ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan başlıcaları:

  • Aralıktepe Ormanı,
  • Zilovacık Ormanı,
  • Çalan Ormanı ve 
  • Boyluca Ormanı’dır.

İlçede yer alan yayla düzlükleri üzerinde geniş otlaklar yer almaktadır. Bu araziler dolayısıyla ilçenin temel geçim kaynakları arasında hayvancılığın yeri oldukça büyüktür. Hayvancılık faaliyetleri dışında tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü ilçede genellikle patates, fasulye, şeker pancarı, kara lahana bitkileri yetiştirilmektedir.

Alucra Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 250’dir İlçe nüfusunun yüzde 51,9’unu (6 bin 259) erkek, yüzde 48,91’ini (5 bin 991) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Alucra satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 38 adet köy bulunmaktadır. Alucra satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Karaağaç Mahallesi, Kemallı Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Topçam Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Akçiçek Köyü, Aktepe Köyü, Arda Köyü, Arduç Köyü, Armutlu Köyü, Aydınyayla Köyü, Bereketli Köyü, Beylerce Köyü, Boyluca Köyü, Çakrak Köyü, Çalgan Köyü, Çamlıyayla Köyü, Demirözü Köyü, Dereçiftlik köyü, Elmacık Köyü, Fevzi Çakmak Köyü, Gökçebel Köyü, Günügüzel Köyü, Gürbulak Köyü, Hacıhasan Köyü, Hacılı Köyü, İğdecik Köyü, Kabaktepe Köyü, Kaledibi Köyü, Kamışlı Köyü, Karabörk Köyü, Kavaklıdere Köyü, Koman Köyü, Konaklı Köyü, Köklüce Köyü, Pirili Köyü, Subaşı Köyü, Suyurdu Köyü, Tepeköy Köyü, Tohumluk Köyü, Yeşilyurt Köyü ve Yükselen Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Alucra ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Alucra uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Alucra Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.