/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamolukcancel

Giresun Çamoluk Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamoluk Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Çamoluk satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Çamoluk Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Doğu Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Çamoluk Giresun ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçede karakteristik özellikler gösteren bir geçiş iklimi hakimdir. Çamoluk satılık daire arayan vatandaşlar ilçe iklim ve bitki örtüsü ile yakından ilgilenmektedir. İlçede hayata geçirilen barajlar ve ağaçlandırma sonucunda bölge neminde ve yağış ortalamasında gözle görülür bir artış yaşanmıştır. İklim şartları ve yeryüzü şekilleri dolayısıyla seyrek bir bitki örtüsüne sahip olan ilçede yer yer ormanlık arazilere rastlanmaktadır. İlçede yer alan ormanlık arazilerde genellikle; ceviz, fındık, sarıçam, meşe, ardıç, kavak, kuşburnu, adi alıç, dağ çileği, yaban fındığı bitkilerine rastlanmaktadır. Akarsu kaynakları bakımından  da oldukça zengin olan ilçede birçok önemli su kaynağı bulunmaktadır. Bu kaynaklardan başlıcaları:

  • Kelkit Çayı,
  • Semah Deresi,
  • Hayran, 
  • Susuz Dere,
  • Kurukol Deresi, 
  • Değirmen Dere,
  • Demirci Deresi, 
  • Kuzyurt Deresi ve
  • Çıngırdın Deresi’dir.

Çamoluk satılık konut arayışında olan vatandaşlar ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin ön planda olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Fındık tarımının yoğun olarak yapıldığı ilçede bölge halkı fındık üretim ve fındık sanayi kollarında çalışarak geçimlerini sağlamaktadırlar.

Çamoluk Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 759’dur. İlçede konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin yüzde 53,29’u (5 bin 201) erkek, yüzde 46,71’i (4 bin 558) kadın nüfusundan oluşmaktadır. Çamoluk satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Çamoluk satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Dulundas Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Köroğlu Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurukol Mahallesi, Yazılar Mahallesi, Yuvacık Mahallesi, Akyapı Köyü, Bayır Köyü, Çakılkaya Köyü, Daldibi Köyü, Eğnir Köyü, Fındıklı Köyü, Gücer Köyü, Gürçalı Köyü, Hacıahmetoğlu Köyü, Hacıören Köyü, Kaledere Köyü, Karadikmen Köyü, Kayacık Köyü, Kaynar Köyü, Kılıçtutan Köyü, Koçak Köyü, Kutluca Köyü, Okçaören Köyü, Ozan Köyü, Pınarlı Köyü, Sarpkaya Köyü, Taşçılar Köyü, Taşdemir Köyü, Usluca Köyü, Yenice Köyü, Yeniköy Köyü ve Yusufeli Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Çamoluk ilçesinden yana kullanmayı düşünen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Çamoluk uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çamoluk Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.