/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çanakçıcancel

Giresun Çanakçı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çanakçı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek olmaya devam ediyor. Çanakçı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çanakçı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Çanakçı ilçesi, ilin iç kısımlarında yer almaktadır. Denize kıyısı olmayan ilçenin yerleşim şekli Karadeniz Bölgesi’nin diğer ilçelerinde olduğu gibi dağınıktır. Trabzon ilinin il sınırında yer alan ilçe geçmiş dönemlerde Görele ilçesine bağlı bir bucak iken 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Çanakçı satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Çanakçı ilçesi içerisinde hakim olan iklim Karadeniz iklimidir. Bu sebeple ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. İlçeye yağışı en fazla düştüğü zamanlar bahar aylarıdır. İlçede yer alan dağlık arazilerde genellikle orman bitki örtüsü görülmektedir. İlçenin düzlük olan kesimleri genellikle yaylalardır. Bu kesimlerde hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçe halkının geçim kaynakları arasından hayvancılık ve tarım faaliyetlerinin yeri oldukça büyüktür. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu hayvancılık faaliyetleri ile geçimini sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre bölge halkının azınlık bir bölümü ise tarım faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünleri, sebze ve fındık üretimi yapılmaktadır. Son dönemlerde bölgede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde modernleşme eğilimi görülmektedir. Bu nedenle Çanakçı satılık daire arayan vatandaşların sayısında her geçen gün büyük bir artış meydana gelmektedir.

Çanakçı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 431’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,15’ini (3 bin 225) erkek, yüzde 49,85’ini (3 bin 206) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çanakçı satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 15 adet köy bulunmaktadır. Çanakçı satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köylerden başlıcaları: Beyli Mahallesi, Cami Yanı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Orta Mahallesi, Akköy Köyü, Bakımlı Köyü, Çağlayan Köyü, Deregözü Köyü, Doğanköy Köyü, Düzköy Köyü, Egeköy Köyü, Erenköy Köyü, Kahraman Köyü, Kaledibi Köyü, Karabörk Köyü, Kuşköy Köyü, Sarayköy Köyü, Yenişadı Köyü ve Yeşilköy Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Giresun Çanakçı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Çanakçı da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut arama sürecinizi hızlandırarak tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Çanakçı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.