Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Giresun Dereli Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Derelicancel
Giresuncancel

Dereli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Dereli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut arama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Dereli Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Dereli ilçesi, Giresun ilinin güney kesimlerinde yer almaktadır. Aksu Vadisi üzerinde yer alan ilçe Şebinkarahisar yoluna 32 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Dereli satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin 1926 yılında nahiye, 1958 yılında ise ilçe olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Doğusunda Yağlıdere, batısından Bulancak ilçesi bulunan ilçe yaylaları ile ünlüdür. Giresun ilinin diğer bölgelerinde olduğu gibi oldukça engebeli bir araziye sahip olan ilçenin en yüksek yeri 3 bin 332 metre ile Abdal Musa Tepesi’dir. Yüzölçümü 820 kilometrekare olan ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Özellikle fındık tarımının ilçe ekonomisindeki yeri büyüktür. Sanayi tesislerinin bulunmadığı ilçede ormanlar oldukça fazladır. Bu nedenle orman köylüsünü kalkındırmak için kooperatifler kurulmuştur. İlçede tarım faaliyetlerinin yanı sıra büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve tatlı su balıkçılığı yapılmaktadır. Dereli satılık daire arayan vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Dereli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 405’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,86’sını (10 bin 378) erkek, yüzde 49,14’ünü (10 bin 27) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dereli satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle ve 34 adet köy bulunmaktadır. Dereli satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçeli Mahallesi, Dereli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güzyurdu Mahallesi, Hapan Mahallesi, Kulakkaya Mahallesi, Kuşluhan Mahallesi, Kuzca Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Şıhlar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yuva Mahallesi, Akkaya Köyü, Aksu Köyü, Alancık Köyü, Çalca Köyü, Çalköy Köyü, Çengelköy Köyü, Eğrianbar Köyü, Güdül Köyü, Güzelköy Köyü, Heydere Köyü, Hisarköy Köyü, İçmesu Köyü, Kızıltaş Köyü, Konuklu Köyü, Kurtulmuş Köyü, Küçükahmet Köyü, Küknarlı Köyü, Kümbet Köyü, Maden Köyü, Meşeliyatak Köyü, Pınarlar Köyü, Sarıyakup Köyü, Tamdere Köyü, Taşlıca Köyü, Tepeköy Köyü, Tepeküknarlı Köyü, Uzundere Köyü, Yaylacık Köyü, Yeşilkaya Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yeşilvadi Köyü, Yıldız Köyü ve Yüce Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Giresun Dereli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Dereli uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.