Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğankentcancel
Giresuncancel

Giresun Doğankent Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Doğankent Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Doğankent satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler günler araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğankent Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ilinin önde gelen ilçelerinden Doğankent ilçesi, 15. ve 16. yüzyıllarına ait Osmanlı belgelerinde Harşit ismi ile anılmaktadır. 1837 yılında Kürtün-i Bala kazasına bağlı olan Harşit nahiyesi, sonrasından Tirebolu ve Torul kazalarına bağlanmıştır. 1964 yılına gelindiğinde ise ilçenin ismi HES sebebi ile Doğankent olarak değiştirilmiştir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçenin etrafında, Güce, Tirebolu, Çanakçı ilçeleri ve Gümüşhane ili yer almaktadır. Doğankent satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin yer şekilleri engebeli ve dağlıktır. Bu nedenle yerleşim tipi olarak dağınık yerleşme görülmektedir. Sahil kesiminden 30 kilometre kadar içerisi kesimde yer alan ilçenin merkezi dağlık arazilerle çevirilidir. Harşit Vadisi üzerinde bulunan ilçe yerleşimi içerisinde her türlü bitki türüne rastlanmaktadır.

Doğankent Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Doğankent satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetlerinin oldukça önemli olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarımı yapılan ürünlerin balında fındık gelmektedir. İlçe ekonomisinde önemli yeri olan fındık çeşitli sanayi kuruluşlarına satılmaktadır. İlçede fındık dışında çay, mısır, fasulye ve patates yetiştirilmektedir. Doğankent satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçede tarım faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler. İlçede yapılabilecek hayvancılık faaliyetlerinin başında ise büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve tatlı su balıkçılığı faaliyetleri gelmektedir.

Doğankent Satılık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 690’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,84’ünü (3 bin 401) erkek, yüzde 49,16’sını (3 bin 289) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Doğankent satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 9 adet köy bulunmaktadır. Doğankent satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Merkez Mahallesi, Sadaklı Mahallesi, Süttaşı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Çatak Köyü, Çatalağaç Köyü, Doymuş Köyü, Güdül Köyü, Güvenlik Köyü, Kozköy Köyü, Söğütağzı Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Doğankent ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Doğankent uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.