Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Espiyecancel
Giresuncancel

Giresun Espiye Satılık Ev

araması için 11 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR

Espiye Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Espiye satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Espiye Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgisi

Giresun ilinin bir ilçesi olan Espiye, ilçe statüsüne 1957 yılında kavuşmuştur. Doğu Karadeniz’in en ünlü doğal limanını içerisinde barındıran ilçe Karadeniz Bölgesi coğrafi yapısı özelliklerini taşımaktadır. Olduça engebeli ve dağlık bir araziye sahip olan ilçede Karadeniz iklim özellikleri görülmektedir. Yüzölçümü 230 kilometrekare olan ilçe Ünlü İpek Yolu’nun kuzeybatısında yer almaktadır. İlçenin doğusunda Tirebolu ve Güce ilçeleri, batısında Keşap ve Yağlıdere ilçeleri, kuzeyinde Karadeniz, güneyinde ise Alucra ve Şebinhisar ilçeleri bulunmaktadır. Espiye satılık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında fındık, çay ve çeşitli sebze ürünlerinin tarımının yapıldığı ilçede bölge halkının çoğu bu faaliyetler ile ilgilenerek geçimlerini sağlamaktadırlar. Hayvancılık faaliyetleri alanında da çalışmalar yapan bir nüfusu olan ilçede küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede konut tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlar ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde modernleşme eğilimi olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede konut tercihinde bulunmayı düşünen  vatandaşlar bölgede bu faaliyetler ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Espiye Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 34 bin 592’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,92’sini (17 bin 614) erkek, yüzde 49,8’ini (16 bin 978) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Espiye satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle ve 31 adet köy bulunmaktadır. Espiye satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Adabük Mahallesi, Ağalıkmadeni Mahallesi, Cibril Mahallesi, Çam Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kaleboynu Mahallesi, Karadere Mahallesi, Kozköy Mahallesi, Merkez Mahallesi, Tuygun Mahallesi, Akkaya Köyü, Aralıcak Köyü, Arpacık Köyü, Avluca Köyü, Aydınlar Köyü, Bahçecik Köyü, Bayrabey Köyü, Çalkaya Köyü, Çepniköy Köyü, Değirmenağzı Köyü, Demircili Köyü, Direkbükü Köyü, Gebelli Köyü, Gülburnu Köyü, Güneyköy Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıköy Köyü, Hacımahmutlu Köyü, İbrahimşeyh Köyü, Kaşdibi Köyü, Kurugeriş Köyü, Sakarya Köyü, Seydiköy Köyü, Şahinyuva Köyü, Taflancık Köyü, Tikence Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü ve Yeşilyurt Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Espiye ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Espiye uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.