Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eynesilcancel
Giresuncancel

Giresun Eynesil Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Eynesil Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Eynesil satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Eynesil Satılık Konut Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Giresun ilinin doğusunda yer alan Eynesil ilçesinin yüzölçümü 46 kilometrekaredir. Eynesil, Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde Görele ilçesine bağlı bir köy iken 1930 yılında bucak teşkilatı kurulmuştur. 1962 yılına gelindiğinde ise ilçe statüsüne kavuşan ilçe Giresun ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçenin batısında Görele ilçesi, doğusunda Trabzon ili, kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır. Bitki örtüsü olarak ormanlık arazilerin yoğun olarak bulunduğu ilçede fındık, kızılağaç, kavak, kayın, karaağaç, kestane, kiraz, gürgen ve ceviz ağaçları bulunmaktadır. Eynesil satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Tipik Karadeniz ikliminin görüldüğü ilçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle oldukça gür bir bitki örtüsüne sahiptir. İlçede önemli bir dağ, akarsu ve ova oluşumu bulunmamaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Mevcut ova alanlarında yoğun olarak çay ve fındık tarımı yapılmaktadır. Tarım ve orman arazileri dışındaki arazilerde genellikle çayır ve mera alanları bulunmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, balıkçılık ve arıcılık faaliyetleri yapılmaktadır. Eynesil satılık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gün geçtikçe modernleşme eğiliminde olduğunu görmektedirler. Bu nedenle ilçeye ilgi gösteren kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İlçede konut arayışında olan kişiler ilçede hayvancılık ve tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Eynesil Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 955’tir. İlçe nüfusunun yüzde 46,71’ini (6 bin 518) erkek, yüzde 53,29’unu (7 bin 437) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Eynesil satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle ve 11 adet köy bulunmaktadır. Eynesil satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Altınlı Mahallesi, Belen Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Camidüzü Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Erzikıranı Mahallesi, Gümüşçay Mahallesi, Kıran Mahallesi, Köseli Mahallesi, Sokak Mahallesi, Tamyanı Mahallesi, Yakuplu Mahallesi, Adaköy Köyü, Aralık Köyü, Balcılı Köyü, Çorapçılar Köyü, Dereköy Köyü, İshaklı Köyü, Kekiktepe Köyü, Kemaliye Köyü, Kemerli Köyü, Kösemen Köyü ve Yarımca Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Eynesil ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Eynesil’de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut arama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.