/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gücecancel

Giresun Güce Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Güce Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Güce satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Güce Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun merkeze 55 kilometrelik bir mesafede yer alan Güce ilçesinin denizden yüksekliği 340 metredir. Güce satılık daire arayan kişiler ilçe tarih bilgisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Türk tarihi içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Türk boylarının ilk yerleştiği yerlerden biri olma özelliği taşıyan ilçe Osmanlı Rus Savaşları’nda da oldukça önemli bir cephe olarak dikkat çekmiştir. İlçe birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. İlçede geçmiş dönemlerden kalma hanlar, kiliseler ve kaleler yer almaktadır. İlçede konut arayanlar ilçe ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında fındık, çay, mısır, kivi, kiraz, taflan, elma, armut, ahududu, dut, kestane, mayıs çileği, çalı çileği ve fasulye yer alıyor. Tarım faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri ile de ünlü olan bölgede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Güce satılık konut arayan vatandaşlar yerli halkın yoğun olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilendiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri son dönemlerde yaşanan modernleşme eğilimi ile birlikte gelişme göstermektedir. Modernleşme eğilimi sonrasında verimi artan bu çalışmalar geçmiş dönemlere göre bölgeyi daha iyi olarak kalkındırabilmektedir. İlçe içerisinde aktif bir sanayi kuruluşu yer almamaktadır. İlçe halkı sanayi kuruluşlarında çalışmak isterse komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlama imkanı bulabilmektedir.

Güce Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 809’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,26’sını (3 bin 925) erkek, yüzde 49,74’ünü (3 bin 884) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Güce satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 15 adet köy bulunmaktadır. Güce satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Giyimli Mahallesi, Güce Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Tevekli Mahallesi, Akpınar Köyü, Boncukçukur Köyü, Dayıcık Köyü, Düzçukur Köyü, Ergenekon Köyü, Fındıklı Köyü, Fırınlı Köyü, Gürağaç Köyü, İlit Köyü, Kuluncak Köyü, Örnekköy Köyü, Sarıyar Köyü, Soğukpınar Köyü, Tekkeköy Köyü, ve Yukarıboynuyoğun Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Güce ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Güce de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Güce Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.