/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pirazizcancel

Giresun Piraziz Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Piraziz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Piraziz satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi alarak tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Piraziz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Karadeniz kıyı şeridi üzerinde yer alan Piraziz ilçesinin yüzölçümü 130 kilometrekaredir. İlçenin doğusunda Bulancak ilçesi, batısında Ordu ili, kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır. Oldukça engebeli arazilere sahip olan ilçede derin vadiler yer almaktadır. İlçede yer alan yayla kesimleri dışında düzlük bölgeler yok denecek kadar azdır. Bitki örtüsü bakımından oldukça zengin olan ilçede 600 metre yüksekliğe kadar fındık, kızılağaç, kavak, kayın, karaağaç, kestane, kiraz, gürgen ve ceviz ağaçları bulunmaktadır. Piraziz satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçedeki ormanlık araziler dışındaki bölgelerde genellikle çayır ve mera arazileri yer almaktadır. Karadeniz iklim özelliklerinin görüldüğü ilçe her mevsim yağış almaktadır.

Piraziz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Giresun Piraziz satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçede yer alan Ordu-Giresun 010 numaralı karayolu taşımacılık faaliyetlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Karadeniz kıyısında yer almasına rağmen liman olmayışı sebebi ile ilçede deniz yolu aktif olarak kullanılamamaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında fçoğunlukla fındık tarımı yapılırken hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, balıkçılık ve arıcılık faaliyetleri yapılmaktadır.

Piraziz Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 659’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,19’unu (7 bin 357) erkek, yüzde 49,81’ini (7 bin 302) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Piraziz satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Piraziz satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aydere Mahallesi, Eren Mahallesi, Etlikkıran Mahallesi, Kaleyanı Mahallesi, Kargı Mahallesi, Maden Mahallesi, Şeyhli Mahallesi, Şıhkıran Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akçay Köyü, Alidede Köyü, Armutçuk Köyü, Balçıklı Köyü, Bozat Köyü, Bülbüllü Köyü, Çağlandere Köyü, Çayırköy Köyü, Deregözü Köyü, Esentepe Köyü, Gökçeali Köyü, Güneyköy Köyü, Güzelköy Köyü, Hasanşeyh Köyü, Kılıçlı Köyü, Medrese Köyü, Narlık Köyü, Nefsi Piraziz Köyü, Örnekköy Köyü, Şerefli Köyü, Tepeköy Köyü ve Yunusemre Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Giresun Piraziz ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilire emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Piraziz uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Piraziz Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.