/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şebinkarahisarcancel

Giresun Şebinkarahisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Şebinkarahisar Satılık Konut Arayanlar İçin Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şebinkarahisar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Şebinkarahisar Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun’un önemli ilçelerinden biri olan Şebinhisar, 1933 yılında Giresun ilçesine bağlanmıştır. Osmanlı Devleti Dönemi’nde ismi Şarkikarahisar olan ilçenin ismi 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk Şebinkarahisar ismine çevrilmiştir. Şebinkarahisar satılık daire arayanlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 1473 yılında Osmanlı Devleti hakimiyetine giren ilçe o günden bugüne kadar Türklerin hakimiyeti altında kalmıştır. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ilçede Karadeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede hemen hemen her mevsim yağış görülmektedir. Gür ormanlık arazilerin yer aldığı ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. 

Şebinkarahisar Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 21 bin 814’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,35’ini (10 bin 983) erkek, yüzde 49,65’ini (10 bin 831)  kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şebinhisar satılık konut arayışında olanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 15 adet mahalle ve 62 adet köy bulunmaktadır. Şebinkarahisar satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akbudak Mahallesi, Avutmuş Mahallesi, Biroğul Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Fatih Mahallesi, İkioğul Mahallesi, Kavaklar Mahallesi, Kırkgöz Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kütküt Mahallesi, Müftü Mahallesi, Tamzara Mahallesi, Taş Mahallesi, Ahurcuk Köyü, Akviran Köyü, Alişar Köyü, Altınçevre Köyü, Arslanşah Köyü, Asarcık Köyü, Balcana Köyü, Baltaşı Köyü, Bayhasan Köyü, Bayramköy Köyü, Buzkeçi Köyü, Çağlayan Köyü, Çakır Köyü, Çamlıbel Köyü, Dereköy Köyü, Diler Köyü, Doğanyuva Köyü, Dönençay Köyü, Duman Köyü, Ekecek Köyü, Esentepe Köyü, Evcili Köyü, Güneygören Köyü, Gürpınar Köyü, Güvercinlik Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıömer Köyü, Hasanşeht Köyü, Hocaoğlan Köyü, Karacaağaç Köyü, Karacaören Köyü, Kayalı Köyü, Konak Köyü, Kınık Köyü, Kule Köyü, Ocaktaşı Köyü, Ovacık Köyü, Ozanlı Köyü, Örencik Köyü, Saraycık Köyü, Sipahi Köyü, Sarıyer Köyü, Sipahi Köyü, Suboyu Köyü, Sultankonağı Köyü, Şahinler Köyü, Şaplıca Köyü, Taşcılı Köyü, Tekkaya Köyü, Tepeltepe Köyü, Tokluağıl Köyü, Toplukonak Köyü, Turpçu Köyü, Uğurca Köyü, Yakınca Köyü, Yaycı Köyü, Yedikardeş Köyü, Yeniyol Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıltarıç Köyü ve Yumurcaktaş Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Şebinhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Şebinkarahisar uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Şebinkarahisar Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.