Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Giresun Tirebolu Satılık Ev

araması için 21 ilan bulundu
search
Tirebolucancel
Giresuncancel

Tirebolu Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tirebolu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tirebolu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Tirebolu ilçesinin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Yüzölçümü 210 kilometrekare olan ilçenin yer şekilleri oldukça engebelidir. Akarsu kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçenin içerisinden Harşit Çayı geçmektedir. İlçe arazilerinin tamamı eğimlidir. İlçede yer alan en yüksek nokta ise 2 bin 184 metre ile Akılbaba Tepesi’dir. Tirebolu satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Karadeniz iklimi etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Her mevsim yağış alan ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında fındık ve belli başlı sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yapıldığı ilçede modern hayvancılık teknikleri uygulanmaktadır. Bu nedenle ilçede yapılan hayvancılık faaliyetlerinden alınan verim oldukça yüksektir.

Tirebolu Satılık Konut Arayan Vatandaşlara Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 32 bin 8’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,53’ünü (15 bin 854) erkek, yüzde 50,47’sini (16 bin 154) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tirebolu satılık konut arayanların ilçede konut arayışında bulunabileceği 7 adet mahalle ve 50 adet köy bulunmaktadır. Tirebolu satılık ev tercihinde bulunacak kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Cintaşı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Demirci Mahallesi, Hamam Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Körliman Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Akıncılar Köyü, Arageriş Köyü, Arslancık Köyü, Aşağıboynuoğun Köyü, Ataköy Köyü, Avcılı Köyü, Belen Köyü, Civil Köyü, Çamlıköy Köyü, Çeğel Köyü, Danışman Köyü, Dokuzkonak Köyü, Doğancı Köyü, Düzköy Köyü, Ede Köyü, Eymür Köyü, Fatih Köyü, Hacıhüseyin Köyü, Halaçlı Köyü, Harkköy Köyü, Işıklı Köyü, İğnece Köyü, Karaahmetli Köyü, Karademir Köyü, Kayalar Köyü, Ketençukur Köyü, Kovancık Köyü, Kovanpınar Köyü, Köseler Köyü, Kuskunlu Köyü, Kuzgun Köyü, Kuzgun Köyü, Menderes Köyü, Mursal Köyü, Ortacami Köyü, Ortaköy Köyü, Örenkaya Köyü, Özlü Köyü, Sekü Köyü, Sultanköy Köyü, Şenyuva Köyü, Şirin Köyü, Yağlıkuyumcu Köyü, Yalç Köyü, Yalıköy Köyü, Yaraş Köyü, Yeşilpınar Köyü, Yılgın Köyü, Yukarıboğalı Köyü ve Yukarıortacami Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Giresun Tirebolu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Tirebolu satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Giresun Tirebolu Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Giresun Tirebolu Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Giresun Tirebolu Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Hakkari Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Antakya Esentepe Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Antakya Gazi Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Antakya Küçükdalyan Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Belen Fatih Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.