/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yağlıderecancel

Giresun Yağlıdere Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yağlıdere Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yağlıdere satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yağlıdere Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yağlıdere ilçesinin nüfusunun çoğunu Türkmen Çepniler oluşturmaktadır. İlçenin kuzeyinde ve doğu kesimlerinde Espiye ilçesi, batısında Keşap ve Dereli ilçeleri, güneyinde ise Alucra ve Şebinkarahisar ilçeleri yer almaktadır. Yağlıdere satılık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizden 50 metrelik bir yükseklikte yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Tipik Karadeniz ikliminin etkili olduğu ilçede yazlar serin, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. İlçenin alçak kesimleri kestane, meşe, kızılağaç, kavak ağaçlarından oluşmaktadır. Daha yüksek alanlarda ise sarıçam, göknar, sakız ağaçlarından oluşan iğne yapraklı ağaçlar görülmektedir.

Yağlıdere Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin büyük bir bölümünü ise fındık kaplamaktadır. Giresun Yağlıdere satılık konut arayan kişiler ilçede tarım faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetlerinde de oldukça aktif olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçeden konut almayı düşünen kişiler bu faaliyetlerle ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Yağlıdere Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 758’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,15’ini (8 bin 44) erkek, yüzde 49,85’ini (8 bin 354) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yağlıdere satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 15 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Yağlıdere satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Ahallı Mahallesi, Akdarı Mahallesi, Akdoğan Mahallesi, Bük Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Günece Mahallesi, Kızılelma Mahallesi, Kozbükü Mahallesi,  Kurucalı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Oruçbey Mahallesi, Palaklı Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Tuğlacık Mahallesi, Akköy Köyü, Akpınar Köyü, Dereköy Köyü, Derindere Köyü, Elmabelen Köyü, Güllüce Köyü, Hisarcık Köyü, Kanlıca Köyü, Koçlu Köyü, Küçükköy Köyü, Ortaköy Köyü, Ömerli Köyü, Sınırköy Köyü, Sinanlı Köyü, Ümütbükü Köyü, Tekkeköy Köyü, Ümütbükü Köyü, Yeniakköy Köyü, Yenice Köyü, Yeniyazlık Köyü, Yeşilpınar Köyü ve Yeşilyurt Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Giresun Yağlıdere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Giresun Yağlıdere uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyerek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Yağlıdere Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.