Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Giresun Satılık Ev İlanları

araması için 614 ilan bulundu
search
Giresuncancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
GİRESUN
BULANCAK
GÖRELE
PİRAZİZ
TİREBOLU
KEŞAP
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Giresun Satılık Konut Arayanlar İçin Önemli Bilgiler

Giresun satılık konut düşünenler için, kente dair mutlaka bilmeleri gereken şeyleri bir yazıda derledik. Bu yazıyı okuduktan sonra Giresun’u daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. En meşhur tarım ürünü olan fındığı ile bilinen Giresun ili, Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer almaktadır. Tüm dünyaya ihraç edilen bu ürünün anavatanı olan Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu illeri ile çevrilidir. Giresun’un yerli halkı Çepnilerdir ve çok uzunca bir süre bölge kendi isimleri ile anılmıştır. Osmanlı İmparatorlu zamanında Giresun, Vilayet-i Çepni olarak Tahrir Defterlerine kaydedilmiştir. 1920’li yıllara kadar Trabzon iline bağlı olan Giresun, 1923 yılında çıkarılan bir kanun ile il statüsüne kavuşmuştur. Başlangıçta yalnızca beş ilçesi olan kent bugün, 15 ilçeden oluşmaktadır.

 

Giresun Satılık Konut Düşünenlere Giresun İsminin Kökeni

Giresun satılık daire arayışı içerisinde olanlar, kentin isminin nereden geldiğini merak etmiş olabilirler. Şehrin adının nereden geldiğine dair 3 farklı senaryo vardır. Birinci rivayete göre, Giresun ismi Yunanca Kerasus’dan gelir. “Kerasus”, güzel ve olgunlaşmış kiraz anlamlarını taşır. İkinci rivayete göre ise, Giresun’un yer aldığı coğrafi bölge bir boynuza benzemektedir. Bu sebeple de Yunanca’da boynuz manasına gelen “Keras” sözcüğü şehre ismini vermiştir. Son rivayet ise, Spartaküs İsyanı sırasında Romalı bir general olan Kerasus’un, kente ismini verdiği yönündedir.  Adı nereden gelirse gelsin, bugün Giresun Türkiye’nin en yaşanabilir kentlerinden biridir. Mavi ile yeşilin iç içe geçtiği şehir, sakin ve huzurlu bir hayat arzulayanlar için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Giresun Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi

Giresun satılık ev arayışınızı kentin çok farklı yerleşim merkezlerinde gerçekleştirebilirsiniz. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre 459.912 kişinin yaşadığı Giresun’da, nüfusun %65,7’si şehirlerde yaşamaktadır. Kilometrekareye düşen kişi sayısı ise 65 olarak hesaplanmıştır. Bu sayı merkez ilçede bir hayli yüksektir. Son raporlara göre, merkezde bir kilometre içerisinde 361 kişi barınmaktadır. Kent merkezinde modern konutlar göze çarparken, kırsal alanlarda yöresel mimari varlığını sürdürmektedir. Bu sebeple Giresun satılık müstakil ev düşünenlerin arayışlarını merkez dışında sürdürmeleri gerekebilir. Giresun satılık daire arayanlar ise aşağıdaki ilçelere göz atmak isteyebilir:

 

 • Bulancak
 • Çamoluk
 • Dereli
 • Espiye
 • Görele
 • Keşap
 • Şebinkarahisar
 • Tirebolu
 • Yağlıdere

 

Giresun Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, kentte toplam 287.971 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 1.19 olarak hesaplanmıştır. Bu rakam Türkiye ortalamasının oldukça altındadır. Giresun da satılık evler ortalama 140 metrekare kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına birim fiyatı 1.617 Türk Lirası’dır. Çok daha açık bir ifade ile, Giresun satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenlerin yaklaşık 226.380 Türk Lirası’nı gözden çıkarmaları gerekmektedir. Ancak bu ortalama rakam, evin bulunduğu lokasyondan ciddi anlamda etkilenmektedir.  Örneğin Giresun satılık daire Teyyaredüzü mahallesini tercih edenler yaklaşık 270.00 Türk Lirası öderken, Giresun Sokak başı satılık daire seçenlerin 190.450 Türk Lirası gibi bir bedelle ev sahibi olması mümkündür. Eğer Giresun Satılık Konut tercihinizde kararlı iseniz, hayallerinizdeki eve kavuşmak için bölgedeki emlakçılardan yardım isteyebilir veya çok çeşitli ilanların yer aldığı listeleme sayfalarımıza göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Giresun Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Ankara Altındağ Örnek Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Menemen Esatpaşa Mahallesi Satılık Konut
 • Düzce Düzce Merkez Musababa Köyü Satılık Arsa
 • Siirt Kurtalan Satılık Daire
 • Gaziantep Şahinbey Dumlupınar Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.