/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kösecancel

Gümüşhane Köse Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Köse Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Köse satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Köse Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Köse ilçesi, Cumhuriyet Dönemi’nde Gümüşhane’nin il statüsüne kavuşması sonrasında 1924 yılında Kelkit kazasına bağlı bir bucak merkezi yapılmıştır. Bölgenin belediye teşkilatlanması 1954 yılında kurulmuş olup 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Köse satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Gümüşhane il merkezinin güney kısımlarında yer alan Kelkit Çayı Vadisi üzerinde yer almaktadır. Köse satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin doğusunda Bayburt il merkezi, batısında Kelkit ilçesi, güneyinde ise Bayburt ili ve Kelkit ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama olarak 1.650 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 500 kilometrekaredir. İlçe iklim bakımından Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi iklimlerinin geçiş noktasında yer almaktadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık, ticaret ve madenciliğe dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yer alan yer altı zenginlikleri için ise maden ocakları bulunmakta olup bölgede yaşayan yerel halkın bir kısmı madencilik faaliyetleri ile geçimini sağlamaktadır.

Köse Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 387’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,75’ini (4 bin 764) erkek, yüzde 49,25’ini (4 bin 623) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Köse satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Gümüşhane Köse satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akbaba Köyü, Altıntaş Köyü, Bizgili Köyü, Gökçeköy Köyü, Kabaktepe Köyü, Kayadibi Köyü, Oylumdere Köyü, Örenşar Köyü, Övünce Köyü, Özbeyli Köyü, Salyazı Köyü, Subaşı Köyü, Yaylım Köyü ve Yuvacık Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Gümüşhane ilinin Köse ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gümüşhane Köse de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.