/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürtüncancel

Gümüşhane Kürtün Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kürtün Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kürtün satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kürtün Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kürtün 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe nüfusunun büyük bir bölümünü Türkmen boyu Çepniler oluşturmaktadır. Gümüşhane Kürtün satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünleri ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan turizm faaliyetleri kapsamında ise baraj ve yayla turizmi yapılmaktadır. Özellikle yayla turizmi sayesinde ilçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı oldukça fazladır. İlçe içerisinde önemli yaylalar yer almaktadır. Bu yaylalardan en önemlisi Güvende Yaylası’dır. Güvende Yaylası her yıl yüzlerce yerli ve yabancı tıriste ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yapılmakta olan balıkçılık faaliyetleri ise genellikle Kürtün Baraj Gölü üzerindeki balık çiftliklerinde yapılmaktadır. İlçede son dönemlerde yaşanan modernleşme ve gelişme eğilimi dolayısı ile çevre ilçelerden bölgeye göç olmaktadır. Bu nedenle ilçede konut arayışları son dönemlerde oldukça artmıştır.

Kürtün Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 346’dır. İlçe nüfusunun yüzde 52,36’sını (7 bin 512) erkek, yüzde 48,64’ünü (6 bin 834) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kürtün satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 34 adet köy bulunmaktadır. Kürtün satılık daire arayışında bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aşağı Uluköy Mahallesi, Cami Yanı Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Köyiçi Mahallesi, Melikli Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Süme Mahallesi, Yukarı Uluköy Mahallesi, Akçal Köyü, Aktaş Köyü, Araköy Köyü, Arpacık Köyü, Aşağıkaradere Köyü, Bağlama Köyü, Beşirköy Köyü, Beytarla Köyü, Çayırçukur Köyü, Damlı Köyü, Demirciler Köyü, Eğrigüney Köyü, Ekinciler Köyü, Elciğez Köyü, Elmalı Köyü, Göndere Köyü, Gündoğdu Köyü, Günyüzü Köyü, Gürgenli Köyü, Kırgeniş Köyü, Kızılcatam Köyü, Kızılot Köyü, Konacık Köyü, Kuşluk Köyü, Sapmaz Köyü, Sarıbaba Köyü, Söğüteli Köyü, Şendere Köyü, Taşlıca Köyü, Tilkicek Köyü, Üçtaş Köyü, Yaylalı Köyü, Yeşilköy Köyü ve Yukarıkaradere Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Gümüşhane Kürtün ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gümüşhane Kürtün de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Kürtün Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.