/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürtüncancel

Gümüşhane Kürtün Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kürtün Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kürtün satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kürtün Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kürtün 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe nüfusunun büyük bir bölümünü Türkmen boyu Çepniler oluşturmaktadır. Gümüşhane Kürtün satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünleri ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan turizm faaliyetleri kapsamında ise baraj ve yayla turizmi yapılmaktadır. Özellikle yayla turizmi sayesinde ilçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı oldukça fazladır. İlçe içerisinde önemli yaylalar yer almaktadır. Bu yaylalardan en önemlisi Güvende Yaylası’dır. Güvende Yaylası her yıl yüzlerce yerli ve yabancı tıriste ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yapılmakta olan balıkçılık faaliyetleri ise genellikle Kürtün Baraj Gölü üzerindeki balık çiftliklerinde yapılmaktadır. İlçede son dönemlerde yaşanan modernleşme ve gelişme eğilimi dolayısı ile çevre ilçelerden bölgeye göç olmaktadır. Bu nedenle ilçede konut arayışları son dönemlerde oldukça artmıştır.

Kürtün Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 346’dır. İlçe nüfusunun yüzde 52,36’sını (7 bin 512) erkek, yüzde 48,64’ünü (6 bin 834) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kürtün satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 34 adet köy bulunmaktadır. Kürtün satılık daire arayışında bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aşağı Uluköy Mahallesi, Cami Yanı Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Köyiçi Mahallesi, Melikli Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Süme Mahallesi, Yukarı Uluköy Mahallesi, Akçal Köyü, Aktaş Köyü, Araköy Köyü, Arpacık Köyü, Aşağıkaradere Köyü, Bağlama Köyü, Beşirköy Köyü, Beytarla Köyü, Çayırçukur Köyü, Damlı Köyü, Demirciler Köyü, Eğrigüney Köyü, Ekinciler Köyü, Elciğez Köyü, Elmalı Köyü, Göndere Köyü, Gündoğdu Köyü, Günyüzü Köyü, Gürgenli Köyü, Kırgeniş Köyü, Kızılcatam Köyü, Kızılot Köyü, Konacık Köyü, Kuşluk Köyü, Sapmaz Köyü, Sarıbaba Köyü, Söğüteli Köyü, Şendere Köyü, Taşlıca Köyü, Tilkicek Köyü, Üçtaş Köyü, Yaylalı Köyü, Yeşilköy Köyü ve Yukarıkaradere Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Gümüşhane Kürtün ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gümüşhane Kürtün de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kürtün Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.