Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şirancancel
Gümüşhanecancel

Gümüşhane Şiran Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Şiran Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şiran satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şiran Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Şiran ilçesi geçmiş dönemlerde Erenkaya Köyü’ne bağlı iken 1800’lü yıllarda bugünkü ilçe merkezine dahil edilmiştir. Geçmişten günümüze oldukça önemli uygarlıklara ev sahipliği yaptığı bilinen bölge 9. yüzyıldan itibaren Bizans hakimiyetine girmiştir. Yavuz Sultan Selim Dönemi’nde Osmanlı topraklarına katılan bölgenin ismi yerel halk tarafından Seyran olarak telaffuz edilmektedir. Şiran satılık konut arayan kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Şiran satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında elma başta olmak üzere birçok meyvenin yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise kır keçisi ve sığır ön plandadır.

Şiran Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 84’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,46’sını (10 bin 135) erkek, yüzde 49,54’ünü (9 bin 949) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şiran satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle ve 66 adet köy bulunmaktadır. Gümüşhane Şiran satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akyayla Mahallesi, Beydere Mahallesi, Erenkaya Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karaca Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Mertekli Mahallesi, Şehit Hakan Mahallesi, Tekke Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Akbulak Köyü, Akçalı Köyü, Aksaray Köyü, Alacahan Köyü, Alıç Köyü, Araköy Köyü, Ardıçlı Köyü, Arıtaş Köyü, Aşağıduruçay Köyü, Babacan Köyü, Babuş Köyü, Bahçeli Köyü, Balıkhisar Köyü, Belen Köyü, Başköy Köyü, Boğazyayla Köyü, Çağıl Köyü, Çalköy Köyü, Çakıryayla Köyü, Çambaşı Köyü, Çanakçı Köyü, Çatmalar Köyü, Çavlan Köyü, Çevrepınar Köyü, Darıbükü Köyü, Dilekyolu Köyü, Dumanoluğu Köyü, Eldiğin Köyü, Elmaçukuru Köyü, Erice Köyü, Evren Köyü, Gökçeler Köyü, Günbatur Köyü, Günyüzü Köyü, Güreşköy Köyü, İncedere Köyü, İnözü Köyü, Kadıçayırı Köyü, Karaşehyh Köyü, Kavaklıdere Köyü, Kavakpınarı Köyü, Kaynakbaşı Köyü, Kırıntı Köyü, Koyunbaba Köyü, Kozağaç Köyü, Ozanca Köyü, Paşapınarı Köyü, Pelitli Köyü, Sadıkköy Köyü, Sarıca Köyü, Selimiye Köyü, Sellidere Köyü, Seydibaba Köyü, Sinanlı Köyü,  Söğütalan Köyü, Susuz Köyü, Telme Köyü, Tepeadam Köyü, Yedibölük Köyü, Yeniköy Köyü, Yolbilen Köyü, Yukarıduruçay Köyü ve Yukarıulaca Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Gümüşhane ilinin Şiran ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gümüşhane Şiran da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.