/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Torulcancel

Gümüşhane Torul Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Torul Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehber

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Torul satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Torul Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ilinin önemli ilçelerinden biri olan Torul ilçesi ilin ekonomisi açısından oldukça önemlidir. Torul satılık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede tarıma elverişli arazi sayısı oldukça azdır. Ancak mevcut olan arazilerde tarım faaliyetleri aktif olarak yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında tahıl ekimi, mercimek, patates, şekerpancarı, elma, armut, erik, dut, vişne ve kiraz gelmektedir. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet de hayvancılık faaliyetleridir. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ilçede koyun, kıl keçisi, sığır ve at beslenmektedir. İlçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede yaşayan halk ormancılık faaliyetleri ile de yakından ilgilenmektedir. İlçede yer alan ormanların bir kısmı fundalık iken bir kısmı da normal ormanlık arazidir. İlçe genelinde dağlık arazilerde oldukça fazladır. İlçede bulunan dağlardan başlıcalar; Zigana, Köse ve Gümüşhane Dağları’dır. İlçe son dönemlerde madencilik sanayisi alanında gelişmiştir. Torul ilçesinde yaşayan halk ilçede madencilik üzerine kurulmuş olan sanayi kuruluşlarında da çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. 

Torul Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 771’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,05’ini (6 bin 893) erkek, yüzde 49,95’ini (13 bin 771) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Torul satılık konut arayan vatandaşların ilçede satılık konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 37 adet köy bulunmaktadır. Torul satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçecik Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Tufaniye Mahallesi, Tuğrulbey Mahallesi, Aksüt Köyü, Alınyayla Köyü, Altınpınar Köyü, Arılı Köyü, Arpalı Köyü, Atalar Köyü, Bahçelik Köyü, Budak Köyü, Büyükçit Kötü, Cebeli Köyü, Dağdibi Köyü, Dedeli Köyü, Demirkapı Köyü, Gülaçar Köyü, Gümüştuğ Köyü, Günay Köyü, Güvemli Köyü, Güzeloluk Köyü, Harmancık Köyü, Herek Köyü, Işık Köyü, İlecik Köyü, İnkılap Köyü, Kalecik Köyü, Kirazlık Köyü, Kocadal Köyü, Kopuz Köyü, Köstere Köyü, Küçükçit Köyü, Tokçam Köyü, Uğurtaşı Köyü, Yalınkavak Köyü, Yeşilköy Köyü, Yıldız Köyü, Yurt Köyü, Yücebelen Köyü ve Zigana Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Gümüşhane Torul ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Gümüşhane Torul da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı göz atabilir ve istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Torul Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.