Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Hakkari Çukurca Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çukurcacancel
Hakkaricancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çukurca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çukurca satılık konut arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunmanızı hızlandırabilirsiniz.

Çukurca Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İlçe bulunduğu konum itibari ile Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Hakkari ilinin önemli ilçelerinden biri olan Çukurca ilçesi Türkiye için oldukça stratejik bir konumdadır. Çukurca satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimsel durumu ve coğrafi özellikleri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe sert karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise sert ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile de oldukça engebeli bir yapıya sahiptir. Bu durum ilçedeki yapılaşmanın dağınık olmasına neden olmuştur. Çukurca satılık daire arayan kişiler mahallenin ulaşım imkanları hakkında da araştırmalar yapmaktadırlar. İlçeye ulaşım hava yolu ve şehirler arası otobüsler ile sağlanmaktadır. İlçenin nüfus yoğunluğu çok yoğun olmamakla birlikte mahallede yer alan ekonomik faaliyetler bölge halkının geçimini sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Çukurca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 17 bin 216’dır. İlçe nüfusunun yüzde 68,74’ünü (11 bin 835) erkek, yüzde 31,26’sını (5 bin 381) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İlçeden konut arayışında olan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 8 adet köy bulunmaktadır. Çukurca satılık ev arayan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Emirşaban Mahallesi,Yeşil Çeşme Mahallesi, Akkaya Köyü, Cevizli Köyü, Çığlı Köyü, Gündeş Köyü, Kayalık Köyü, Kazan Köyü, Narlı Köyü ve Üzümlü Köyü’dür.

Çukurca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim bilgileri ile yakından ilgilenmektedir.  Mahalle eğitim imkanları bakımından çok zengin olmamakla birlikte ilçede yaşayan kişilerin ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Hakkari Çukurca satılık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Köprülü Mükerrem Akhanlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Güzeldere, 30700 Gündeş/Çukurca/Hakkari. Daha detaylı bilgiler için (0438) 545 20 59 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Çukurca Atatürk İlköğretim Okulu: Cumhuriyet, 30700 Çukurca/Hakkari.
  • Çukurca Cumhuriyet İlköğretim Okulu: Yeşil Çeşme, 30700 Çukurca/Hakkari.

Sizler de satılık daire tercihini Hakkari ilinin Çukurca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Hakkari Çukurca uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.