/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yüksekovacancel

Hakkari Yüksekova Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Yüksekova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yüksekova satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yüksekova Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Hakkari ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yüksekova Hakkari ilinin önemli ilçelerinden biridir. Hakkari ilinin güneydoğu ucunda yer alan ilçe Türkiye-İran-Irak sınırına yakın bir konumda yer almaktadır. Yüksekova satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin stratejik anlamda oldukça önemli bir lokasyonda yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Kuzeyinde Van ilinin Başkale ilçesi, doğusunda İran, güneyinde Irak ve batısında ise Hakkari Merkez ilçesi yer almaktadır. Dağlık arazi bakımından oldukça zengin olan ilçenin merkezi dağların arasında yer alan çukur bir bölge üzerinde kurulmuştur. Yüksekova’nın denizden yüksekliği yer yer 2000 metreyi bulmaktadır. Kapalı bir havza konumunda yer alıyor oluşu sebebi ile ilçe üzerine kış aylarında soğuk hava akımları çökmektedir. Bu nedenle de kışların oldukça sert geçtiği bir karasal iklim görülmektedir.

Yüksekova Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 119 bin 760’tır. İlçe nüfusunun yüzde 52,62’sini (63 bin 19) erkek, yüzde 47,38’ini (56 bin 714) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yüksekova satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle ve 58 adet köy bulunmaktadır. Yüksekova satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köylerden başlıcaları: Cumhuriyet Mahallesi, Dize Mahallesi, Esen Yurt Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eski Kışla Mahallesi, Güngör Mahallesi, Güvenli Mahallesi, İpek Mahallesi, Kerem Zeydan Mahallesi, Merkez Mahallesi, Mezarlık Mahallesi, Sarıyıldız Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yılmaz Mahallesi, Adaklı Köyü, Akalın Köyü, Akçalı Köyü, Akpınar Köyü, Aksu Köyü, Altınoluk Köyü, Armutdüzü Köyü, Aşağıuluyol Köyü, Bağdaş Köyü, Bataklık Köyü, Beşatlı Köyü, Beşbulak Köyü, Bostancık Köyü, Bölük Köyü, Çatma Köyü, Çukurca Köyü, Dağlıca Köyü, Dedeler Köyü, Değerli Köyü, Demirkonak Köyü, Dibek Köyü, Dilektaşı Köyü, Doğanlı Köyü, Gökyurt Köyü, Güçlü Köyü, Güllüce Köyü, Gürdere Köyü, Gürkavak Köyü, Güldalı Köyü, İnanlı Köyü, Kadıköy Köyü, Kamışlı Köyü, Karabey Köyü, Karlı Köyü, Kamışlı Köyü, Kazan Köyü, Keçili Köyü, Kısıklı Köyü, Kolbaşı Köyü, Köprücek Köyü, Köşkönü Köyü, Onbaşılar Köyü, Ortaç Köyü, Örnekköy Köyü, Pınargözü Köyü, Salkımlı Köyü, Sarıtaş Köyü, Serindere Köyü, Suüstü Köyü, Sürekli Köyü, Tatlı Köyü, Tuğlu Köyü ve Vezirli Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Hakkari Yüksekova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Hakkari Yüksekova’da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Yüksekova Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.