Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erzincancel
Hataycancel

Hatay Erzin Satılık Ev

araması için 40 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Erzin Satılık Konut Seçeceklere İlçe Rehberi

Erzin satılık konut almayı planlayanlar için için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Yazıda semte dair bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Yazının sonun hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacak ve ilçenin coğrafi özelliklerinden demografisine kadar birçok farklı başlık hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Erzin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Hatay iline bağlı bir ilçedir. Hatay, on beş farklı yerleşim biriminden meydana gelmektedir. Erzin ise şehrin en kalabalık on birinci yerleşim birimidir. İlçe, Osmaniye ilinden 23 kilometre, Dörtyol ilçesinden 15 kilometre, İskenderun’dan ise 45 kilometre uzakta yer almaktadır. Semt, 360 kilometrekarelik  görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı ortalama 160 metredir. İlçe doğal güzellikleri ve stratejik konumu ile ilin en önemli yerleşim birimlerindendir.

Erzin Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomik durumu ve sahip olduğu istihdam potansiyeli, o il veya ilçenin yerleşiminden konut tipine, emlak piyasasından yaşayış tarzına kadar birçok konuya etkide bulunmaktadır.  Erzin satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin de ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Erzin ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Özellikle tarım, hakim ekonomik faaliyettir. Yerel halkın büyük bir bölümü narenciye üretiminden geçimini sağlamaktadır. Tahıl ve sebze yetiştiriciliği de son zamanlar da artmıştır. Seracılık faaliyetleri için bölgeye çeşitli yatırımlar yapılmaktadır. İskenderun’da yer alan demir çelik fabrikaları ilçenin istihdam potansiyelini arttırmıştır. Zira ilçe, İskenderun’dan sadece 45 kilometre uzakta bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ilçede iki tane sulama kooperatifi yer almaktadır. İlçede 66.000 dekar Narenciye, 65.000 dekar takıl ekim alanı bulunmaktadır. Greyfurt, mandalina, limon üretimi yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen turunçgiller, Rusya, İngiltere ve Avrupa Birliği’ne üye ülkelere ihraç edilmektedir. Erzin satılık daire düşünüyorsanız, bahsi geçen ekonomik faaliyetlerden biri ile ilgili olmanız gerekmektedir.

Erzin Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçede ikamet edenlerin sayısı, 41.368  kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin 20.735’i erkek, geriye kalan 20.633’ü ise kadındır. İlçe nüfusunun %50.12’si kadınlardan, %49.88’ii kadınlardan  oluşmaktadır. İlçenin nüfusu son üç yıldır azalmaktadır. Daha önceki yıllarda küçüklü büyüklü artışlar meydana gelmiştir. Erzin’de nüfusun artış hızı eksi, kısacası negatif yönlüdür. Bugün popülasyonun artış hızı -%0.14 civarındadır.  Hatay Erzin satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Bahçelievler Mahallesi 
 • Mahmutlu Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • İsali Mahallesi
 • Gökdere Mahallesi
 • Şükrü Paşa Mahallesi
 • Yonca Düzü Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Başlamış Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Kara Mustafa Mahallesi

Eğer Erzin satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Erzin satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.