Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İskenderuncancel
Hataycancel

Hatay İskenderun Satılık Ev

araması için 358 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İskenderun Satılık Konut Arayanlara Tercih Rehberi 

İskenderun satılık konut bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. İskenderun,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Hatay iline bağlı bir ilçedir. İskenderun ise kentin en geliş ve en kalabalık ikinci ilçesidir. İlki Antakya ilçesidir. Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan semt, hem kent için hem de ülkemiz için oldukça önemli bir yerleşim birimidir. Semtte deniz ticareti çok önemli bir yer tutmaktadır. Tarih boyunca Akdeniz’in en önemli yerleşim birimlerinden biri olan İskenderun’da ilk olarak Fenikelilerin yaşadığı bilinmektedir. Milattan önce 1500’lü yıllarda ilçede yaşayan Fenikeliler ilçeye Muralı ismini vermiştir. Bu isim yıllar boyunca değişmiştir. Milattan önce 333 yılınsa ise Büyük İskender bölgeyi ele geçirmiştir. İlçede Makedon hakimiyeti güçlenmiştir ve ilçe ismini Büyük İskender’den almıştır.

İskenderun Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

İskenderun satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden, iklim yapısından ve doğal güzelliklerinden söz edeceğiz. İskenderun ilçesi, 247 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Sahil şeridinde yer alan İskenderun’un rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık iki metredir. İlçenin batısında Akdeniz bulunmaktadır. Doğusunda ise Nur Dağları yer almaktadır. Ovalık bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçe, kara, deniz ve hava ulaşımına elverişli olan bir şehirdir. Hatay ve Adana illeri arasında yer alan semtte, ticaret oldukça önemli bir ekonomik faaliyettir. Akdeniz’in en büyük ikinci limanı olan semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. İlçedeki ortalama sıcaklıklar 22 derece ve civarındadır. Yörede birçok doğal plajda bulunmaktadır. İlçeye başka yerlerden gelerek İskenderun satılık daire arayışına girenlerin ilk olarak bu bilgileri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

İskenderun Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

2019 yılında açıklanan TÜİK Raporundan alınan verilere göre semtte yaşayanların sayısı 248.335 kişiye ulaşmış durumdur. İlçe, kentin en kalabalık ikinci yerleşim birimidir. İlki ise Antakya’dır. İskenderun’da ikamet edenlerin %50.44’ü erkek, geriye kalan %49.56’sı ise kadındır. İlçenin nüfusu 2013 yılından itibaren stabil bir görünüm sergilemektedir. Son altı yıldır kayda değer bir gelişme, azalma ya da artış meydana gelmemiştir. Bu nedenle popülasyonun artış hızı sıfıra yakındır.  İlçe, mahalle ve köylerden oluşmaktadır, köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Hatay İskenderun satılık daire tercih edecekler aşağıda yer verilen mahallelerden birini ya da birkaçını tercih edebilirler. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sizin için sıraladık. 

 • Denizciler Mahallesi  
 • Mustafa Kemal Mahallesi  
 • İsmet İnönü Mahallesi  
 • Sakarya Mahallesi  
 • Modern Evler Mahallesi  
 • Yunus Emre Mahallesi  
 • Karayılan Mahallesi  
 • Numune Mahallesi  
 • Piri Reis Mahallesi  
 • Dumlupınar Mahallesi  
 • Bekbele Mahallesi  

Eğer İskenderun satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden İskenderun satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.