Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırıkhancancel
Hataycancel

Hatay Kırıkhan Satılık Ev

araması için 27 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR

Kırıkhan Satılık Konut Almayı Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Kırkhan satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Kırıkhan, Türkiye’nin en güneyinde bulunan Hatay iline bağlı bir ilçedir. İlin en fazla nüfusa sahip olan 6. İlçesidir. Coğrafi konumu ve yüzölçümü bakımından Hatay’ın en büyük ilçesi konumundadır. İlçe topraklarının batısında Amanos Dağları bulunurken doğusunda Suriye Devlet sınırı vardır. Güneyinde ise Amik Ovası bulunmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre ilçe tarihinin M.Ö. 3000 yıl öncesine dayandığı bilinmektedir. İlçede görülmeye değer mekanlar arasında Delibekirli Çay üzerindeki Fransızlardan kalma taş köprü, 16.yy’a ait olduğu düşünülen Karasu üstündeki altı gözlü taş köprü, Ceylanlı Mahallesindeki Beşkardeşler Mağarası, Beyazıt-ı Bestami Türbesi ve Alan Yaylası ile Muratpaşa Köprüsü bulunmaktadır. 

Kırıkhan Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Ekonomilk ve İdari Yapısı

Hatay’ın İskenderun ve Antakya ilçesinden sonra en gelişmiş ilçe olarak dikkat çeken Kırıkhan’ın ekonomik yapısının yüzde 50’si tarım, yüzde 28’i sanayidir. Geri kalanları ise diğer meslek alanlarıyla sağlanmaktadır. Son yıllarda tarıma dayalı ekonomide önemli gelişme gözlenmektedir. Kırıkhan ilçesinin nüfusu toplam 115.196’dır. Kırıkhan satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 73 mahalle vardır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlar şunlardır; Yeni Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Fatih Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Gazi Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, 408 Evler Mahallesi, Özyörük Mahallesi, Camuzkışlası Mahallesi, Kurtlusoğuksu Mahallesi, Menderes Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Ceylanlı Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Karataş Mahallesi, Demirkonak Mahallesi ve Yalangöz Mahallesidir. Kırıkhan Cumhuriyet Mahallesi satılık daire arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Kırıkhan Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 714 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.437 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 151.500 TL’dir. 

Kırıkhan ilçesindeki ev satış fiyatları ise ortalama olarak;

 • 2+1 110 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 103.950 TL,
 • 3+1 150 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 152.100 TL,
 • 4+1 195 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 232.245 TL’dir. 

Sizler de satılık konut tercihini Hatay ilinin Kırıkhan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırıkhan Mimar Sinan Mahallesinde satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Hatay Kırıkhan Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Hatay Kırıkhan Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Hatay Kırıkhan Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Hatay Kırıkhan Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Hatay Payas Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Iğdır Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Eğirdir Altınkum Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Isparta Eğirdir Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.