/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Atabeycancel

Isparta Atabey Satılık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Atabey Satılık Konut Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Atabey satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için, yazıyı mutlaka okumalısınız. Atabey, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta iline bağlı bir yerleşim birimidir. Isparta, tam on üç yerleşim biriminden oluşmaktadır ve 2019 yılı ile kentin nüfusu 441.412 kişiye ulaşmış durumdadır. Atabey ise ilçenin on birinci en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık %1.24’üne ev sahipliği yapan semt doğal güzellikleri, sakin semt hayatı ve çok eskilere dayanan köklü geçmişi ile şehrin en önemli yerleşim yerlerindendir. Atabey satılık ev tercih edecekler, şirin bir yerleşim biriminde yaşama imkanına sahip olacaktır.

Atabey Satılık Konut Bakanlara Semtin Coğrafi Özellikleri

Atabey satılık daire tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin ekonomisini, emlak piyasasını ve hatta konut tipini bile etkiler. Atabey ilçesi de 202 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1150 metredir İlçe, ülkemizin güneyinde yer almaktadır. Akdeniz kıyıları boyunca uzanan batı ve orta Toroslar’ın yer aldığı bölgede bulunmaktadır. İlçe, kent merkezinden tam yirmi üç kilometre mesafede bulunmaktadır. Semtin kuzeyinde Senirkent, doğusunda Eğirdir, batısında Gönen, güneyinde ise Isparta’nın merkez ilçeye bağlı olan İslamköy, Kuleönü ve Büyükgökçeli kasabaları ile çevrili vaziyettedir. Semtte, bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Ancak genel olarak yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. Akdeniz Bölgesi’nin aksine bölgede kış ayları kar yağışı da görülmektedir. Eğer başka il ve ilçelerden geliyorsanız Atabey satılık ev tercihinizde bu koşulları göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Atabey Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu 

Her yıl açıklanan TÜİK Raporları her bölgenin, ilin ve ilçenin nüfus yapısı hakkında bilgi verir. Reyhanlı ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında açıklanan TÜİK Raporu’na göre, 5.477 kişiye ulaşmış durumdadır.. Semtte yaşayanların %49.57’si erkek, %50.43’ü kadındır. İlçe,  01.04.1960 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuş ve bugünkü statüsüne kavuşmuştur. İlçenin nüfusu 2010- 2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. 2018-2019 yılları aralığında ise ilçe nüfusunda küçük bir artış meydana gelmiştir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık %0.62’dir. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Isparta Atabey satılık daire tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı o bölgede  yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Altunba Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Gezirler Mahallesi
  • Çeşme Mahallesi
  • Pazar Mahallesi
  • Onaç Mahallesi
  • Sinan Mahallesi
  • Mütfü Mahallesi
  • Sökmen Mahallesi 

Eğer Atabey Satılık Konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Atabey satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, sizin için en uygun olan ilanı bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Atabey Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.