/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eğirdircancel

Isparta Eğirdir Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Eğirdir Satılık Konut Almayı Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Eğirdir satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Eğirdir, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Bölümü’nde yer alan Isparta ilinin en fazla nüfusa sahip olan üçüncü ilçesidir. İl merkezine 34 kilometre mesafededir. Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında bir geçiş iklimi özelliği göstermektedir. Göller bölgesinin başkenti ve incisi olan Eğirdir’in zengin coğrafyasında kuş ve endemik bitki türlerinin gözlemciliğinden yaylacılık ve yamaç paraşütçülüğüne kadar pek çok farklı doğa sporlarını yapabilme olacağını birarada sunmaktadır. Her yıl Ağustos ayında yapılan Uluslararası Eğirdie Triatlon Yarışmaları sayesinde her yıl binlerce kişi ilçeye ziyarete gelmektedir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre ilçe tarihinin M.Ö. 3000 yıl öncesine dayandığı bilinmektedir.

Eğirdir Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Ekonomilk ve İdari Yapısı

Isparta'nın Merkez ve Yalvaç ilçesinden sonra en gelişmiş ilçe olarak dikkat çeken Eğirdir’in ekonomik yapısının çoğunu tarım geri kalan kısmını da turizm oluşturmaktadır. Son yıllarda tarıma dayalı ekonomide önemli gelişme gözlenmektedir. Bölgedeki en önemli bölgesel çaptaki üretim elemanı elmadır. Eğirdir ilçesinin nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre toplam 32.436’dır. Eğirdir satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 28 mahalle vardır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlar şunlardır; İstasyon Mahallesi, Pınar Pazarı Mahallesi, Menderes Mahallesi, Altınkum Mahallesi, Yazla Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kızılçubuk Mahallesi, Dere Mahallesi, Sanayi Mahallesi ve Sekibağ Mahallesidir. Eğirdir Yenimahalle satılık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Eğirdir Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 105 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 619 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.549 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 187.005 TL’dir. 

Eğirdir ilçesindeki ev satış fiyatları ise ortalama olarak;

  • 2+1 95 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 147.725 TL,
  • 3+1 140 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 265.440 TL’dir. 

Sizler de satılık konut tercihini Isparta’nın ilinin Eğirdir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Eğirdir Yazla Mahallesinde satılık evler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.