/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gönencancel
Ispartacancel

Isparta Gönen Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Gönen Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Gönen satılık konut tercih etmeyi düşünenler için işlerini kolaylaştıracak, arayış sürecinizi hızlandıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, demografisine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Gönen,  ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta iline bağlı bir yerleşim birimidir. Isparta on ilçeden meydana gelmektedir. Gönen ise şehrin en gelişmiş dokuzuncu yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.67’sine ev sahipliği yapmaktadır. Gönen’den sonra Sütçiler, Senirkent ve Keçiborlu gibi yerleşim birimlerinden meydana gelmektedir. İlçe doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve sunduğu sakin hayat ile kentin en önemli yerleşim birimlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Gönen Satılık Konut Bakanlara İlçenin Genel Özellikleri

Gönen satılık ev arayanların ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. Zira, bir bölgenin coğrafi özellikleri o bölgenin yerleşim şeklinden ekonomisine, konut tipinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Gönen ilçesi, 372 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerinde yer almaktadır. Semtin denizden yüksekliği, kısacası rakımı 1050 metredir. İlçe, Isparta kent merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Semtin doğusunda Atabey, kuzeyinde Uluborlu, güneybatısında ise Burdur ile komşudur. Ayrıca ilçenin batısında Keçiborlu semti yer almaktadır. Semt bir kavşak noktasında bulunmaktadır. Isparta-Burdur karayolu üzerine kurulmuş durumdadır. İlçenin kuzeyinde Tınaz Dağı ve yaylası, güneyinde ise Söbü Dağları yer almaktadır. Isparta belediye teşkilatı 1948 yılında kurulmuştur. Gönen ise 1990 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. Semte çevre ilçelerden birçok köy ve mahalle bağlanmıştır. Semt merkezinden yirmi üç kilometre uzakta yer almaktadır. Gönen’de Akdeniz iklimi ile karasal iklimin bir karışımı hüküm sürmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Gönen satılık daire seçmeyi düşünenlerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak emlak satın almalarını tavsiye ederiz.

Gönen Satılık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Yapısı 

Gönen  ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 7364’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.22’si erkek,  %49.78’i ise kadındır.  Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus 2008-2017 yılları arasında azalmıştır. İlçedeki popülasyonun artış hızı %0.37 olarak hesaplanmıştır. Gönen, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bucak ve mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Isparta Gönen satılık ev bakanlar aşağıda ismi verilen ve gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birini seçebilirler:

 • Kasap Mahallesi 
 • Baldız Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Musalla Mahallesi
 • Tekke Mahallesi
 • Cami Mahallesi
 • Göletevleri Mahallesi
 • Pazar Mahallesi
 • Alaca Mescit Mahallesi
 • Orta Mahallesi 

Eğer Gönen satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Gönen satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Isparta Gönen Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Isparta Gönen Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Isparta Gönen Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Isparta Merkez Ayazmana Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Isparta Merkez Batıkent Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Isparta Merkez Çünür Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Isparta Merkez Emre Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Isparta Merkez Hızırbey Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.