Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keçiborlucancel
Ispartacancel

Isparta Keçiborlu Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Keçiborlu Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Keçiborlu satılık konut düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Keçiborlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan illerinden biri olan Isparta kentine bağlı bir yerleşim birimidir. Isparta, on üç büyük ilçeden meydana gelmiştir. Keçiborlu ise kentin en gelişmiş, altıncı ilçesidir. Şehir nüfusunun yaklaşık %3.26’sına ev sahipliği yapmaktadır. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce altıncı yüzyılda başlamıştır. Isparta tarihi ile başlayan süreçte semtte Hititler, İyonyalılar, Lidyalılar, Persler, Helenler, Romalılar, Bizanslılar ve Anadolu Selçukluları egemenlik kurmuştur. Beylikler döneminde semtte Hamitoğulları Beyliği kurulmuştur. Hamitoğulları Beyliği daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’na kendi isteği ile katılmıştır.

Keçiborlu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Doğal Yapısı 

Keçiborlu satılık ev tercih edecekler için ilçe hakkında bilgilenmelerini sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının ilk bölümünde de semtin coğrafi özelliklerine değindik. Keçiborlu ilçesinin toplam yüzölçümü yaklaşık olarak beş yüz altmış iki kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği, çok daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 1010 metredir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Batı Toros Dağları’nın kuzey uzantıları ilçeye doğru uzanmış durumdadır. İlçe merkezinin rakımı 1000 metreden azdır. Semtin en yüksek noktası ise 890 metre yükseltiye sahip olan Akdağ’dır. İlçenin en önemli tepeleri ise Göktepe, Gözlek Tepe ve Kemer Tepe’dir. İlçenin doğusunda Gönen ilçesi bulunmaktadır. Daha sonra güneyinde Burdur ili merkez ilçesi, kuzeyinde Uluborlu, batısında Afyonkarahisar iline bağlı olan Dinar ve Dazkırı semtleri bulunmaktadır. İlçede önemli bir akarsu bulunmamaktadır. Ancak ilçede Burdur Gölü bulunmaktadır. Semtte, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve sert geçmektedir. Kar yağışının da görüldüğü semtte kış ve ilkbahar aylarında yağış düşmektedir. Keçiborlu satılık daire arayışınızda tüm bu bilgileri göz önünde bulundurmanız önemlidir. 

Keçiborlu Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

Keçiborlu ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 14.383’e ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %50.81’i erkek,  %49.17’si ise kadındır.  Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus 2010-2017 yılları arasında azalmıştır. 2017-2018 arasında ise küçük bir artış meydana gelmiştir.Nüfus bugün artma eğilimindedir. Semtteki popülasyonun artış hızı %0.3.50 olarak belirlenmiş vaziyettedir. Isparta Keçiborlu satılık ev arayanlar ilçenin otuz dokuz mahallesinden birkaçını arayışlarını sürdürebilir. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık: 

  • Tuzla Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Toki Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Hacı Köyü Mahallesi 
  • Yukarı Mahallesi 
  • Hasan Bey Mahallesi 
  • Kükürt Mahallesi 
  • Yenice Mahallesi 
  • Orta Mahallesi 

Eğer Keçiborlu satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlaçılar ile görüşebilir veya sahibinden Keçiborlu satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.